btbilgi

Dünyada iş yapış biçimlerine getirilen yenilikler müşterilerin tüketici alışkanlıkları değiştikçe daha yaratıcı olabiliyor. PSA otomotiv dağıtım grubu PSA Retail geleneksel otomotiv perakende alanında değişen tüketici davranışlarına karşılık verebilmek adına interaktif ve kişiselleştirilmiş deneyimlere olanak tanıyan bir çözüm sundu. Bu dijital mağazada otomotiv bayisi deneyimiyle müşterinin otomobil satın alma süreçleri farklılaşıyor.

PSA Retail, Dassault Systèmes’in “Virtual Garage” adlı endüstri çözümü ve çözümün üst düzey dijital görselleştirme yeteneği müşteriyi fiziksel satış sürecine dahil etti. PSA Retail’in Paris’teki yeni “Deneyim Mağazası”, Peugeot, Citroën ve DS araçları için 150 metrekare alanlarda dijital sergileme için satış noktası yapılandırıcıları hizmeti veriliyor.

Fransa’nın lider ve Avrupa’nın ikinci en büyük otomotiv distribütörü olan PSA Retail, 30 deneyim Mağazasıyla bu yeni perakende formatını 2020 yılına kadar Avrupa’da yaygınlaştırmayı planlıyor.

Deneyim Mağazasında sanal 3D modellerin üst düzey görüntülerini kullanan PSA Retail, müşterileriyle duygusal bir bağ yaratmak için gereken detaylar ve gerçekçilikle birlikte bütün ürün yelpazesini dijital olarak sergileyebiliyor.

Alışveriş yapanlar, aracın içini ve dışını özelleştirmek için farklı değişkenlerden sahne ortamlarına, ışık koşullarına ve efektlerine kadar pek çok seçim yaparak istedikleri aracı gerçek zamanlı olarak deneyimleyebiliyor ve yapılandırabiliyor.

Yapılandırıcılar, herhangi bir 3D görselleştirme uzmanlığı gerektirmeden, ürün seçenekleri ve ayrıntılı özellikleri sergilemek için değerli bir satış aracı işlevi görüyor. Konuyla ilgili “Otomotiv bayileri, dijital jenerasyona hitap etmek için giderek artan sayıda seçenek ve aksesuar sunmak ve özellikle Paris gibi büyük şehirlerde bunu küçük ve pahalı perakende satış yerlerinde yapmak zorunda kalıyor” şeklinde parekende deneyiminin geldiği noktayı özetleyen Dassault Systèmes Ulaşım ve Mobilite Endüstrisi Başkan Yardımcısı Olivier Sappin, “Fiziksel bir otomobilin olmadığı ya da bir otomobile dokunmadan etkileşime girdiğiniz bir satış yeri düşündüğünüzde üç boyutlu deneyim evrenleri, tüketicileri gelecekteki otomobillerine fiziksel bir bayide dolaşmanın yaklaştırabileceğinden daha fazla yaklaştırıyor” dedi.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.