btbilgi

Dünya çapında açık platform IP video yazılımı yönetimi sağlayıcısı Milestone Systems, Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Öncelikli hedefi bankalar, havaalanları, holdingler gibi orta ve büyük ölçekli işletmeler olan şirket, ilgi alanını KOBİ’lere doğru genişletiyor.

ABD’de yer alan müşterileri arasında JFK Havalimanı’nın da olduğunu söyleyen Milestone Systems’in Türkiye hedefleri arasında aile işletmelerinden KOBİ’lere, büyük ölçekli işletmelerden kamuya kadar geniş bir alanda büyümek var. Bu büyümeyi de kanal yapısına bağlı 50 sistem bütünleştiricisi ile gerçekleştirmeyi planlıyor.

Büyük ölçekli firmaların ardından KOBİ’ler de Milestone Systems’in hedefinde

Bu hedefle yeni ürünlerini tanıtan Milestone Systems, sibergüvenliğin öneminin artmasıyla video kaydını özel bir şifreleme sistemiyle koruma altına aldığını, yeni yazılımıyla KOBİ ve aile işletmelerine profesyonel bir güvenlik ağı kullanma imkanı sunacağını da müjdeliyor.

Kamudan dev şirketlere kadar Türkiye’de 2 binden fazla müşterisi olan Milestone Systems, siber güvenliğin öneminin artmasıyla video kaydını özel bir güçlü şifreleme sistemiyle koruma altına alıyor

 Sistemler sadece güvenlik değil gözetim, eğitim gibi farklı amaçlara hizmet ediyor

Türkiye’de 2 bin’den fazla müşterisi olduğunu söyleyen Milestone Systems, kurulu sistemleri aracılığıyla her gün 1 Petabayt’lık video ve fotoğraf verisinin depolandığını dile getiriyor. Bu büyüklüğün 60 bin adet HD kalitede filme denk geldiğini belirten Milestone Systems Orta ve Güneydoğu Avrupa Bölge Müdürü Kiril İzov, son 2 ayda Türkiye’de kaydedilen görüntülerin büyüklüğünün dünyadaki tüm dokümanların büyüklüğüne eşit olduğunun altını çiziyor.

Büyük ölçekli firmaların ardından KOBİ’ler de Milestone Systems’in hedefinde
Milestone Systems Orta ve Güneydoğu Avrupa Bölge Müdürü Kiril İzov

Sistemlerin sadece güvenlik değil, sağlık ve perakende sektörlerinde de kullanıldığını dile getiren Kiril İzov “Örneğin uygulama yaptığımız bir hastanede yeni doğan hastane odasındaki bebeklerini sistemimiz aracılığıyla aileler canlı olarak izleyebiliyor. Tıp okullarında öğrenciler uzaktan eğitimle farklı bir hastanede yapılan ameliyatı canlı seyredebiliyor. Restoranlar veya perakende mağazaları kamera yazılımları ile kaç müşterinin kapıdan içeri girip bunların kaç tanesinin daha önce kaç kez geldiğini ayırt edebiliyor ve ünlüleri tanıyabiliyor. Yüz tanıma sistemleri de Milestone yazılımlarına entegre edilebiliyor” dedi.

İzov “Endüstrinin belirlediği ortalamadan 2 kat fazla büyüyeceğiz”

Büyük ölçekli firmaların ardından KOBİ’ler de Milestone Systems’in hedefindeKiril İzov sibergüvenlik konusunda önemli bir yazılıma sahip olduklarını, Kaydedilen tüm verilerin özel bir şifreleme sistemiyle korunduğunu belirterek, akıllı telefonlardan sahip olduğunuz tüm kameralara erişim sağlayarak aynı ekranda görebildiğinizi dile getirdi. Bu açıklamaya örnek olarak Türkiye veya dünyanın farklı bir şehrindeki kameraya ulaşabilip istenilen şekilde yönetebildiğini ifade eden İzov, Türkiye için 2017 büyüme hedeflerini endüstrinin ön gördüğü ortalamanın 2 katı olarak ifade etti.

Milestone Systems Orta ve Güneydoğu Avrupa Bölge Müdürü Kiril İzov Türkiye’deki hedefleriyle ilgili “Pazardaki büyümeyi gördük, son tüketiciler ve partnerlerle daha yakın ilişkiler kurmak için geldik. Türkiye güvenlik ağları alanında en hızlı büyüyen pazarlardan biri. Türkiye ekonomisindeki büyüme ile birlikte ticari ve özel binaların artmasıyla güvenlik sektörü de büyümeye başladı. Kamuoyunun güvenliğini sağlamak için de Türkiye gelişen bir pazar oldu. İlgilendiğimiz sektörler bankacılık-finans, kamu (şehir gözetimi), sağlık, eğitim, turizm, endüstri, perakende ve taşımacılık. Yani hedefimiz küçük bir aile işletmesinden dünyanın en büyük şehirlerine kadar herkes” şeklinde konuştu.

Pazardaki büyümeden daha hızlı büyüdüklerini belirten İzov, Türkiye’de 2 bin’den fazla son kullanıcıları olduğunu bu rakamın her hafta bile artış gösterdiğini işaret etti. “Yeni müşteriler kazanmanın yanı sıra mevcut müşterilerin sistemlerini desteklemeyi de hedefledikleri bununla mevcut sistemlerini genişletmeyi veya geliştirmeyi planladıklarını açıklayan İzov, şöyle konuştu: “Türkiye’de herkesin bildiği marka ve kurumlarla çalışıyoruz. Bunlar büyük ticari şirketlerden hükümet organizasyonlarına kadar uzuyor. Dolmabahçe Sarayı da bunların arasında bulunuyor.”

Dünya genelinde 130 ülkede 150 binden fazla müşterisi bulunan Milestone Systems, 1,200 çözüm ortağı, 600’den fazla çalışan ve 8 binin üzerinde entegrasyon ortağı ile 6 bine yakın kamera modelini destekleyebiliyor.

Büyük ölçekli firmaların ardından KOBİ’ler de Milestone Systems’in hedefinde
Milestone Systems, bu yılın en önemli gelişmelerinden biri olarak Milestone XProtect 2017 R2 Video Yönetim Yazılımı’nın son güncelleştirmesiyle birlikte üç yeni XProtect ürününü piyasaya sundu. XProtect Essential +; XProtect Express + ve XProtect Professional + yazılımları, birkaç adetten binlerce kameraya kadar tüm sistemleri destekliyor. Ayrıca siber güvenliğin öneminin artmasıyla birlikte video kaydını özel bir güçlü şifreleme ile koruma altına alıyor. Video yönetim sistemleri daha kritik bir hale geldiğinde, günümüzün hızlı teknoloji eğrisinde siber güvenlik giderek önemi artan bir mesele haline geliyor. XProtect 2017 R2 güncellemesi, video kaydının medya veritabanında güçlü bir şifreleme kullanılarak güvence altına alınması da dahil olmak üzere geliştirilmiş siber güvenlik için çeşitli güvenlik gelişimleri de içeriyor. Kayıtların bütünlüğü, önemli bir güvenlik standardı olan SHA-2 (Secure Hash Algorithm 2) kullanılarak dijital olarak imzalanarak sağlanıyor. Bu yeni özellikler, Milestone’un müşterilerine en yüksek güvenlik taleplerini karşılamasını sağlıyor.
Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
TRT'de 1990 yılında başladığı profesyonel iş hayatına, özel sektörde ve özel kanallarda farklı programların yapımcılığı ile devam etti. Milliyet Grubu'nun dergilerinde ve Interpro Grubu yayınlarında yazı işleri müdürlüğü ve editörlük görevleri üstlendi. Avrasya’nın en büyük ticaret platformu "CeBIT Bilişim Eurasia" markasının pazarlama iletişimi faaliyetlerini kurguladı ve yönetti. Farklı sektörlerdeki pek çok marka için iletişim konusunda danışmanlık hizmetleri verdi. Şu anda xTRlarge'ın Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapmaktadır.