btbilgi

IoT (Nesnelerin İnterneti) yatırımı yapan işletmelerin sayısı bütün pazarlarda artmaya devam ederken son yapılan araştırmalar, IoT girişimlerinin yüzde 60’ının kavram kanıtlama (POC) aşamasında kaldığını gösteriyor. Bu durum, günümüzde şirketlerin hâlâ daha fazla esneklik, daha iyi güvenlik ve yeni kullanım gerekliliklerini karşılama kapasitesi gibi temel IoT zorluklarıyla mücadele ettiklerine işaret ediyor.

Cisco, Jasper Kontrol Merkezi 7.0 ile hem Bilişim Teknolojileri (BT) hem de Operasyonel Teknoloji (OT) uzmanlarının ihtiyaçlarını karşılayacak tek ve bütünleşik bir çözüm geliştirmiş. Cisco Jasper sistemini kullanan işletme sayısı geçen yılki 3 bin 500’den, bu sene 11 bine yükselmiş durumda.

IoT çözümlerine yeni bir soluk: Cisco Jasper Kontrol Merkezi 7.0
Cisco Nesnelerin Interneti Birim Yöneticisi Özgür Civek

Küresel olarak cihaz bağlantılarını hücresel ağlarda otomatikleştiren ve yöneten Kontrol Merkezi’nin önceden bağımsız olarak sunulan bir hizmet olduğunu dile getiren Cisco Nesnelerin Interneti Birim Yöneticisi Özgür Civek, “Günümüzde Cisco Jasper Kontrol Merkezi 7.0’ın Bağlantı Yönetimi, Veri Dağıtımı ve Sis Bilişimi (Fog Computing) hizmetlerini bütüncül bir uçtan uca çözüm olarak entegre eden Cisco’nun daha geniş IoT Operasyonları Platformu ile uyumlu hale getirilmesi, Cisco’nun IoT çözümlerindeki önde gelen yenilikçi pozisyonunun başka bir kanıtı oldu“ diye konuştu.

Cisco Jasper Kontrol Merkezi 7.0 bu esnekliği aşağıdakileri sunan ilk IoT platformu olma özelliğiyle sağlıyor:

  • Gelişmiş Beceriler: Kullanıcılara daha fazla beceri gerektiren, daha karmaşık kurulumları gerçekleştirme imkanı sağlanıyor.
  • Premium Hizmetler: Cisco Umbrella’da kurulu olan Tehdit Koruması ve Akıllı Güvenlik (Threat Protection & Smart Security – TPSS) hizmeti, kötü amaçlı yazılım ve oltalama “phishing” saldırılarına karşı koruma sağlayan, IoT’a özel bir çözüm sunuyor. TPSS, ilk olarak Bağlantılı Otomobil (Connected Car) sektöründe uygulanacak. Trafik Segmentasyonu ise farklı gelir üretme modellerini destekleyen yeni bir çözüm sunuyor. Cisco Jasper hizmet sağlayıcıları, Premium Hizmetleri müşterilerinin özel ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirebiliyor.
  • LPWAN Desteği: Platformun küresel erişimini ve ölçeğini hücresel ağ desteği aracılığıyla; düşük güçteki cihazları ise NB-IoT ve LTE-M gibi çoklu LPWAN teknolojisi desteğiyle dahil ederek platformun kapasitesini genişletiyor.
Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.