btbilgi

Yeni girişim plaza, ofis, üniversite veya yurt gibi alanlarda , modern çağın tercihlerine göre sunduğu yiyecekler, pratik satın alım imkanı, hem mekan kirası, personel giderleri gibi maliyetlerini gözle görülür ölçüde aza indirgemesi ile rakiplerinden ayrılıyor. 

Yoğun çalışma temposu içinde herkesin sağlıklı ve keyifli yiyeceği kolayca deneyimlemesini amaçlayan Servo Kiosk, yiyecek sağlayıcıların herhangi bir elemana ihtiyaç duymadan veya mekan kiralamadan pratik bir şekilde satış yapmasını olanaklı kılıyor.

Servo Kiosk’lar, internete kesintisiz olarak bağlı olduğundan satışları online izlemeyi ve aktarılan veriler doğrultusunda üretim, dağıtım ve stok yönetimi planlamayı mümkün kılıyor. İlk prototipini StartersHub’ın 12 Haziran’da gerçekleştirdiği 2’inci yıl dönümü etkinliğinde kullanıcıların deneyimine sunan Servo Kiosk, akıllı telefon uygulamasıyla müşterilerin ve  alışveriş seçimlerinin analiz edilmesini sağlıyor.

Türkiye ve Avrupa’da rakibi yok!

Sunduğu olanaklar ve sahip olduğu teknolojiyle Servo Kiosk’un Türkiye ve Avrupa pazarında birebir rakibi olmadığını söyleyen Servo Kiosk Kurucu Ortağı Bora Karsak, “Geleneksel satış kanalları açısından birincil rakibimizin otomatlar olduğu düşünülebilir ama Servo Kiosk ile çok daha fazla sağlıklı ve taze gıda çeşidi satılabiliyor. Böylelikle hem farklı, hem de modern çağın tercihlerine hitap eden  bir tüketici deneyimi sunuyor. Restoran ve kafe bütçesi kapsamında değerlendirildiğinde ise  hem kira, hem de personel maliyetlerini ciddi derecede düşürüyor. Halihazırda eve veya ofise servis yapan restoranlar  her bir siparişe ayrı kurye gönderiyor. Bu yüzden ortaya çıkan operasyonel zorluklar ve ciddi maliyetler  Servo Kiosk’u kullanarak günde tek bir teslimat ile bir çok müşteriye hizmet verir hale gelebilecek” şeklinde konuştu.

Tüketici ve üreticiye kolaylık sağlanıyor

Bu yeni girişimin ürünü olan Servo Kiosk aslında hem tüketici, hem de üreticilere kolaylık sağladığını vurgulayan Bora Karsak, konuyla ilgili sözlerine şu şekilde devam etti: “Servo Kiosk yoğun tempolu yaşam tarzı içinde kişilerin, kaliteli, sağlıklı ve taze yiyeceğe minimum eforla ulaşabilmesini sağlıyor. Bunun yanında taze gıda üreticileri personel ve kira giderlerinden tasarruf ederek müşterilerinin bulunduğu, yüksek görünürlüğü olan noktalarda hızlı ve çok sayıda şube açıp satışlarını artırabilecek. Satış ve stok durumunu gibi üretim ve dağıtım süreçlerini canlı olarak uzaktan izleyerek optimize etmek de Servo Kiosk ile kazandıkları başka bir avantaj. Bunun için tüm teknolojik altyapı desteğini Servo Kiosk olarak biz sağlıyor olacağız.’’

Akıllı Telefon ile yapılan işlemler

Girişim, kullanıcılar için akıllı telefon uygulamalarını oluşturarak veya ödeme mekanizmasını mevcut uygulamalara entegre ederek kullanıcıları çalıştıkları veya yaşadıkları yerden menüye mobil erişimi mümkün hale getirdiğini söylüyor. Müşteriler 30 saniyeden kısa bir sürede satın alma işlemi gerçekleştirilebiliyor. Kredi kartları, üyelik kartları ve mobil uygulama gibi çeşitli kolay ödeme alternatiflerini de beraber getirdiği duyuruluyor.

Servo Kiosk’un kullanımı kolay yazılımı, her bir satış noktasının stok raporunu herhangi bir zamanda inceleme olanağı sağladığı, canlı satış ve stok takibi ile satış verileri analizi ile üretim ve dağıtımı optimize etmeye yardımcı olduğu da üzerinde durulan konular arasında. Akıllı telefon uygulaması, işletmeler için müşterilerini ve seçimlerini tanımayı mümkün kılıyor. Uygulama üzerinden sağlanan sadakat programı ile her Servo Kiosk müşterisi için kolaylıkla özelleştirme yapılabilmesi de modern çağın kioskunun sunduğu avantajlar arasında olduğu dile getiriliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.