btbilgi

Akıllı telefon kullanan herkes, eninde sonunda şüpheli bir uygulama ile karşılaşmıştır herhalde. Emin olamadığını ama denemek de istediğinzi bir uygulama, internet tarayıcınızda tuhaf bir pop-up reklam sorun mu çıkartıyor? Telefonunuz mu kilitlendi? İşte Google Android kullanıcılarını düşünüyor ve böyle zorda kalınan anlar için mobil işletim sistemine bir panik butonu eklemeye hazırlanıyor.

Bu panik butonu sorun çıakrtan uygulamayı istisnasız ve sorunsuz şekilde anında kapatacak. Böylece büyük ihtimalle telefona zarar vermesini de engelleyebileceksiniz. Android işletim sisteminde bu özellik büyük ihtimalle Geri (Back) butonuna atanacak bir seçenek olarak görünebilir. Google’ın ilk testlerde panik butonu olarak geri butonuna üstüste dört kez basılma durumunu denediği söyleniyor. Telefon bu üstüste basışları anladığı anda aktif uygulamayı anında öldürecek. Şüpheli uygulamayı tekrar açıp açmamak veya silmek size kalmış.

Bleeping Computer sitesi bu özelliğin aslında çok kolay şekilde Android 7.1 sürümüne eklenebileceğini söylüyor. Şu anda kullanım testlerinin devam etmekte olduğunu fakat henüz piyasadaki hiçbir cihazda aktive edilmediği de belirtilmiş. Google’ın henüz bu özelliği resmi olarak duyurmadığını da hatırlatalım. Google bu aralar Play Store’daki sorunlu uygulamaları da aktif olarak silerek, bir nevi yaz temizliği yapıyor denilebilir herhalde.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.