btbilgi

Turkcell T serisinin en yeni ve en akıllı telefonu T80 basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. T80, kolay kullanımlı arayüzü, ince ve zarif tasarımı ile dikkat çekerken, 3 boyutlu (3D) fotoğraf çekme özelliği sunan çift arka kamerası ile görüntü perspektifi ile çıplak göz ile yakın bir görüntü elde ediyor.

Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan’ın sunumu ile tanıtılan ürünün lansmanında Murat Erkan Turkcell’in sunduğu hizmetlerle data kullanımını Dijital hizmet sağlayıcı olma vizyonu ile Nisan öncesi 7 Dk iken, şu anda 45 Dk’ya ulaştırdığını söyledi. Pazar ile ilgili öngörülerin üzerinde duran Murat Erkan 2022 yılında; 2016 yılında 3.9 Milyar olan  akıllı telefon sayısının  6.8 milyar olacağını, LTE kullanıcı sayısının 5 milyara çıkarken, Akıllı Telefon Başına düşen data miktarının 12 GB’a ulaşacağını, toplam mobil data trafiğinin 71 exabayta çıkacağını aktardı. 2010 senesinde T10 ile başlayan markalaşma sürecimizde akıllı telefon,  profesyonel ürünler ve tabletlerle yedi yıllık yolculukta, 12 cihaz Turkcell markasının pazara sunulduğunu işaret eden Erkan,  2 milyon 700 bin satış adedine ulaşılan T serisinde dikkat edilen en önemli noktanın yüksek performansı herkesin erişebileceği fiyat ve olanaklarla pazara sunuyor olmak ve akıllı telefon penetrasyonunu artırmak olduğunun bir kez daha altını çizdi.

Kamera performansı ile olağandışı deneyimlere hazırlayan T80

13 MP ön kamerası ile de flaşlı özçekim sunarak daha canlı görüntü kaydetmeyi sağlayan ve gece çekimlerinde yüksek performans gösteren T80 ile fotoğraf çekmek daha keyifli hale geliyor. Altın sarısı (gold) ve gri olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile gelen T80, 7.7 milimetrelik süper inceliği, parmak izi okuma teknolojisi ile  tarifeye ek 39 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. T80’in peşin fiyatı ise 1.299 TL.

Türkiye’de bir ilk: Operatör markalı ilk sanal gerçeklik (VR) gözlüğü

T80 ile kullanıcının hayatını kolaylaştıran BiP, fizy, TV+, Dergilik, lifebox, Turkcell Akademi, GollerCepte, UpCall gibi Turkcell uygulamaları 12 ay boyunca ek bir paket almadan Turkcell’in kullanıcıya hediyesi. Android Nougat işletim sistemli cihazda VoLTE teknolojisi de bulunuyor.

T80 entegre VR kullanım platformu ile gelişmiş bir sanal gerçeklik (VR) deneyimi sunmaya hazır. Turkcell T80’in bütünleşik VR platformuyla uyumlu çalışan T VR(sanal gerçeklik gözlüğü) Türkiye’nin operatör markalı ilk sanal gerçeklik gözlüğü olarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

T VR sayesinde fotoğraf, video ve oyunlar boyutlarını koruyarak izlenebiliyor. T VR ilk 1 ay sadece T80 müşterilerine özel olarak satışa sunuluyor. Android tabanlı cihazlarla uyumlu çalışabilen ve peşin fiyatı ise 199 TL olarak belirlenen T VR’a T80 satın alan müşteriler aylık 7,90 TL ödeyerek sahip olabiliyor.

Turkcell T80 ile gelen olanaklar farklı deneyimlerin kapısını açacak

T serisi akıllı cihaz ailesinin 2010 yılından bu yana gelişerek büyüdüğünü söyleyen Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, “Bugün T serisinin en gelişmiş cihazı olan T80, hayata değer katan Turkcell uygulamalarıyla zenginleştirilmiş uçtan uca bir dijital deneyim sunuyor.  T80’in tamamlayıcısı olan T VR ile de operatör markalı ilk sanal gerçeklik gözlüğünü sunarak Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Bundan sonra da en yeni teknolojileri kullanıcılarımızla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Ön satışta alanlar  T VR’a ücretsiz sahip olacak

Turkcell T80 ile birlikte müşterilerine bir sürpriz de yapıyor. Buna göre bugün (11 Temmuz)  www.turkcell.com.tr üzerinde başlayan ön satıştan platinum tarife kontratıyla T80 alanların tamamı T VR sanal gerçeklik gözlüğünün ücretsiz sahibi olacak. Ön satışlarının 18 Temmuz’da sona ereceği T80 18 Temmuz sonrası www.turkcell.com.tr’nin yanı sıra Türkiye genelindeki tüm Turkcell mağazalarından satın alınabilecek. Ayrıca, platinum tarifelerle T80 alan müşterilere TV+ uygulaması içerisinde yer alan tüm kanallar da açık olacak.

Ekran koruyucusu pakette hediye

Turkcell’in en akıllısı, 5.2 inç ekran büyüklüğüne sahip T80, cihazların olmazsa olmazı ekran koruyucusuyla beraber geliyor. T80’in kutusundaki aksesuarlar arasında yer alan ekran koruyucu, cihazı kırılma ve çizilmelere karşı güvende tutacak.

Hologram aparatı üç boyutlu hologram videolara erişimi sağlayacak

Turkcell’in tüm beklentileri tek telefonda bir araya getirdiği T80’in kullanıcılarına bir sürprizi daha var. T80 ile birlikte gelen hologram aparatı sayesinde internetteki 3 boyutlu hologram videolarını her yerde keyifle izlemek mümkün hale gelecek.

Turkcell T80’in teknik özellikleri

Turkcell 4.5G ile 300 Mbps’ye kadar indirme hızı, Metal kasada gold ve gri renk seçeneği, Parmak izi okuyucu, 5.2’’ Full HD Ekran, 1920×1080 Ekran çözünürlüğü, Qualcomm 8 çekirdekli işlemci (1.4GHz*4) + (1.1GHz*4), 2 GB RAM, 16 GB dahili hafıza (128 GB  micro SD artırılabilir hafıza desteği) VoLTE, Dolby Audio Ses Sistemi, 13MP + 2MP çift arka kamera / 13MP flaşlı ön kamera 3D fotoğraf çekimi ve otomatik netleme 1080p HD Video Kayıt Derinlik efekti ve dilediğin noktaya odaklama, Farklı Çekim Modları, Android NougatBiP, fizy, TV+, Dergilik, lifebox, Akademi, GollerCepte, Hesabım, UpCall gibi Turkcell’e özel uygulamalar ile geliyor.

T VR’nin Teknik özellikleri

Ergonomik tasarım, 4,7’’- 6’’ inç ekranlı cep telefonlarıyla uyumlu, Parlaklık derecesini otomatik ayarlayabilen hassas lens, 360 derece panoramik videoları izleyebilme

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
TRT'de 1990 yılında başladığı profesyonel iş hayatına, özel sektörde ve özel kanallarda farklı programların yapımcılığı ile devam etti. Milliyet Grubu'nun dergilerinde ve Interpro Grubu yayınlarında yazı işleri müdürlüğü ve editörlük görevleri üstlendi. Avrasya’nın en büyük ticaret platformu "CeBIT Bilişim Eurasia" markasının pazarlama iletişimi faaliyetlerini kurguladı ve yönetti. Farklı sektörlerdeki pek çok marka için iletişim konusunda danışmanlık hizmetleri verdi. Şu anda xTRlarge'ın Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapmaktadır.