btbilgi

Herkes iPhone 8 ve Samsung Note 8 ile ilgili haberleri takip ederken, arada sürpriz bir isimden ilginç bir açıklama geldi. Profesyonel dijital kamera markası RED, ‘Hydrogen One’ isimli cihazını tanıttı. Hydrogen One, dünyanın ilk gözlüksüz üç boyutlu ekrana sahip telefonu olarak lanse ediliyor. Yani ekran  iki boyutlu ve aynı zamanda holografik üç boyutlu görselleri destekleyecek.

RED firmasının bu ilk akıllı telefon denemesi, yepyeni bir nesil görselliğin kapılarını açmak için tasarlanmış. 5,7 inç’lik ekranda hem iki boyutlu görüntüler, hem stereo 3D videolar, sanal/artırılmış gerçeklik oyunları ve içeriği, ayrıca da firmanın kendi özel holografik RED Hydrogen 4-View (H4V) video içerikleri izlenebilecek. Bu özel içerikler (filmler, belgeseller, oyunlar ve çeşitli uygulamalar) RED’in kendisi tarafından da sunulacak, ayrıca kullanıcıların kendilerinin H4V formatında içerik üretip yayabileceği de belirtilmiş.

Hydrogen One’ın başka bir dikkat çekici özelliği ise, modüler yapısı sayesinde ileride farklı aksesuarlar destekleyecek olması. Android işletim sistemi, USB Type-C bağlantı, microSD genişleme yuvası gibi bilgiler resmi açıklamada verilmiş. Fakat cihazın iç donanımı ile ilgili bir şey yok. Cihazın iki farklı versiyon ile gelceğini biliyoruz. Aluminum adı verilen versiyon 1.195 dolar ve Titanium denilen versiyon 1.595 dolar fiyatla piyasaya çıkacak. Hydrogen One için tahmini zaman ise 2018’in ilk çeyreği.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.