btbilgi

Fiat, bir dönemin efsanesi Fiat 124 Spider lansmanını  Ankara’da gerçekleştirdi.  Fiat’ın Ankara bayileri Ali Uğurlu, Ankara Oto, Birmot, Kartaş ve Tan Oto’nun bayi sahipleri ve üst yöneticilerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen özel davete yaklaşık 250 kişi katılım gösterdi.

Davetliler, gecede  Spider ile test sürüşü gerçekleştirerek benzersiz ‘roadster’ sürüş keyfini de yaşadı. Sergilenen  Spider’ların yanı sıra klasik bir Fiat 1500 de konukların ilgi odağı oldu. Gecede kısa bir konuşma yapan Tofaş, Ankara Bölge Müdürü Gürhan Paşolar Fiat 124 Spider’ın yeniden doğuş hikâyesine değinirken, yaklaşık 50 yıl önce otomobil tutkunlarıyla buluşan ilk nesil 124 Spider modelinin, özgün tasarım mirasını yansıtan yeni jenerasyon Spider hakkında da bilgi verdi.

Manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile tercih edilebilecek olan Fiat 124 Spider’ın uzun kaputu altında 1.4 litrelik turbo beslemeli, MultiAir teknolojisine sahip 140 HP gücündeki benzinli motor görev yapıyor. 140 bin TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatına sahip olan yeni Spider, sürüş keyfini katlayacak 3 farklı donanım seçeneği ile tercih edilebiliyor. Dönüşen dünyayı takip eden otomobil tutkunları 50 senelik efsane Spider’in elektriklisi olsaydı diye akıllarından geçirmişler midir ne dersiniz?

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.