btbilgi

Sattığı 500’den fazla oyunla milyonlarca kullanıcıya hitap eden ve her ay yarım milyondan fazla dijital ürünü oyun severlere ulaştıran ByNoGame, geçtiğimiz günlerde mobil ödeme şirketi olan Fortumo ile el sıkıştı.

İnternet kullanıcılarının en çok ziyaret ettiği 300 site arasında olan, ayda 11 milyon sayfa görüntülemesi ve yarım milyona yakın aktif kullanıcısı bulunan web platformunda alışveriş yapanlar, artık kredi kartlarını kullanmak zorunda olmayacak. Fortumo üzerinden gerçekleşecek mobil ödeme ile ödeme tutarı kullanıcının cep telefonu faturasına yansıyacak.

E-pin, CS:GO Skin-Key, Knight Online gold bar ve item alım satımlarında Türkiye’de en tercih edilen adresler arasında olan ByNoGame’de site üzerinden alışveriş yapmak isteyenler ek hesaplara kaydolmadan veya kredi kartı bilgilerini girmeden ödeme yapabilecek. Sistem özellikle yurtdışındaki kullanıcılara kolaylık sağlayacak.

İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde faaliyet gösteren ByNoGame, 2007 yılında, Can Kömürcü ve Murat Kömürcü ortaklığında, yüzde yüz yerli sermaye ile kuruldu.  ByNoGame, kısa zamanda e-pin, CS:GO Skin-Key, Knight Online gold bar ve item alım satımlarında en güvenilen adresleri arasında yer aldığı iddia ediliyor.

Dijital oyun ürünlerinin alınıp satıldığı ve kullanıcıların kazançlarını anında paraya dönüştürebildikleri web platformu, on yılda satıcılarla oyuncular arasında gerçekleştirdiği köprü görevi ile Avrupa’nın kendi alanındaki prestijli listelerinden Red Herring Top 100’e adını yazdırmayı başardı.  Mayıs 2017’de “Avrupa’nın En İyi 100 Şirketi” arasına giren ByNoGame, onlarca  bankanın ATM’lerinden kartsız işlem, online bankacılık aracılığıyla havale ya da EFT yapmanın yanı sıra ininal kart, mobil ödeme, kredi kartı, faturamatik gibi ödeme seçeneklerini de sunuyor.

90’ın üzerinde ülkede hizmet veren Fortuno

Oyun, sosyal ağlar, diğer çevrimiçi hizmetler ve uygulamalar için mobil cihazlar üzerinden ödeme kolaylığı sağlayan Fortumo, kullanıcıların cep telefonlarıyla sanal ve dijital ürünler için ödeme yapmalarına imkan sağlıyor. 2007 yılından beri faaliyet gösteren Fortumo, şu anda 90’dan fazla ülkede, yılda 100 milyondan fazla mobil ödeme gerçekleştiriyor.

Dünyadaki en popüler üçüncü ödeme yöntemi olan taşıyıcı faturalandırma, özellikle banka kartı kullanmayan, kredi kartı bilgilerini sanal ortamda vermek istemeyen kullanıcıları hedefliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.