btbilgi

Hayatınızda daha çok harekete ihtiyacınız mı var? Her asansör kullandığınızda kendinizi suçlu mu hissediyorsunuz? Belki de bir dikey bisiklet zamanınız gelmiştir. Elena Larriba ve Jon Garcia’nın yarattığı Vycle şimdiye kadar gördüğümüz en tuhaf tasarımlardan biri olmakla beraber, size inanılmaz bir egzersiz fırsatı da sunuyor.

İngilizce’deki ‘vertical’ (dikey) ve ‘bicycle’ (bisiklet) kelimelerinin birleşimi olan Vycle, insanlara günlük hayatlarında kolayca egzersiz yapmaları için ilginç bir şans tanımak için tasarlanmış. Aynı normal bir bisiklet gibi çalışan bu cihaz, size vitesler ile farklı hızlarda dikey hareket imkanı veriyor. Tabi eğer üst katta yapılacak bir toplantıya yetişmek niyetindeyseniz, oraya terden sırılsıklam gitmek pek güzel bir hareket olmayabilir.

Vycle fikri küçük ofisler, 2-3 katlı evler gibi binalara daha uygun. Kimse kendini 15-20 katlı binanın tepesine dikey bisiklet ile çıkmaya çalışırken canlandıramaz zannediyoruz. Ayrıca bir dikey bisikleti olan iş yerinde bu konsept bireysel yarışmalara veya bir sağlık akımına dönüşerek işi eğlenceli de kılabilir. Eğer evinizdeki konu bandını veya sabit bisikleti artık pek kullanmayan kesimdenseniz, belki de bu sıradışı alet size biraz motivasyon verebilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.