btbilgi

Öyle bir otel düşünün ki hem çok şık ve modern olsun, hem de lobide gördüğünüz sehpayı satın alma şansınız olsun. Çin’in “Lider Mobilya Şehri” diye bilinen Lecong bölgesinde açılan Sofitel Foshan, böyle ilginç bir uygulamaya imza atmış durumda. Otelin sahipleri sadece basit bir konaklama değil, aslında bir “mobilya deneyimi” yaşatmak üzere yola çıkmışlar.

İçindeki herşeyi satın alabileceğiniz otel: Sofitel Foshan

Foshan City’de açılan bu yeni otel aynı zamanda şehrin en yüksek binası haline de gelmiş. İç ve dış tasarımı ile küresel otel standartlarına örnek olabileceği iddia edilen Sofitel Foshan, Avrupa veya ABD’deki en şık otellerle yarışır şekilde tasarlanmış. Ama en ilginç özelliği, otelde gördüğünüz her şeyi satın alabilecek olmanız.

Bu proje Foshan kökenli mobilya markası ‘Louvre Furnishings Group’ ve dünyaca ünlü ‘AccorHotels Group’un ortak bir çalışması. Otelcilik ve mobilya sektörlerinin ilginç bir kesişimi, fakat BrandChannel sitesi bunun dünya çapındaki ilk deneme olmadığını da söylüyor. Verilen bilgiye göre Marriott otel zinciri, eğer müşteri kullandığı yatağı ve çarşaf/yastık gibi ürünleri beğenirse bunlardan satın alabildikleri bir uygulamayı zaten yapmaktaymış.

Temmuz ayı içerisinde açılacak olan Sofitel Foshan ise bu konsepti bir adım ileriye götürmüş durumda. Bu proje sayesinde markalar ürünlerini müşterinin ayağına götürüyor ve rahat oldukları bir ortamda satın alma kararı verdirebiliyorlar. Benzer fikirlerin moda, teknoloji ve eğlence sektörlerinde de denenmeye başlayacağını söylemek hiç zor olmayacaktır.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.