btbilgi

2016’da ilk kez duyduğumuz Neffos X1 serisi akıllı telefonlar, artık Türkiye’de de satışta. Özellikle ağ donanımı alanında en büyük üreticilerden biri olan TP-Link’in ilk akıllı telefon ürünü olan X1 serisi, fiyat/performans alanında diğer markaların ürünleri rekabet edecek. “Bulut Grisi” ve “Gündoğumu” (Altın) renklerinde raflara çıkan seride iki model bulunuyor: X1 ve büyük abisi X1 Max

Her iki modelin ortak özellikleri gelişmiş TDDI dokunmatik teknolojisi, sekiz çekirdekli Helio P10 işlemci, 128GB’a kadar microSD kart desteği, çift eğimli metalik arka kapak, 13MP ana kamera, 5MP selfie kamerası, için 0,2 saniyede otomatik odaklama (PDAF), telefonu sessize alma düğmesi, 0,2 saniyede tepki verip telefonu açan parmak izi sensörü sayılabilir.

Neffos X1 modelinde 5 inç’lik HD ekran, 2GB veya 3GB bellek seçeneği, 16GB veya 32GB depo alanı seçeneği bulunuyor. X1 Max modelinde ise 5,5 inç’lik FHD ekran, 3GB veya 4GB bellek seçeneği, 32GB veya 64GB depo alanı seçeneği sunulmakta. Neffos X1 Max’in köşeleri sadece 2,75 mm (X1 modelinde ise 2,95 mm). CNC tekniği sayesinde 0,6mm olan kıvrım cihazın tutuşunu güçlendiriyor. X1 Max modelinin fark yaratan özelliklerinden biri de hızlı şarj. Bu sayede yüzde 50 doluluk için telefonu sadece 30 dakika şarj etmek yetiyor.

X1 modeli 999 TL’den başlayan ve X1 Max modeli ise 1.199 TL’den başlayan fiyatlarla piyasaya çıkmış durumda.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.