btbilgi

Eğer klasik bir saatleri seviyor ama akıllı saatlere de göz ucuyla bakıyorsanız, size ilginç bir haberimiz var. Sadece küçük bir değişiklikle geleneksel ve şık saatinize, akıllı saat özellikleri ekleyebilirsiniz. Gooseberry firmasının tasarladığı Smart Buckle ismindeki kayış aksesuarı işte bu işe yarıyor. Bu parçayı en sevdiğiniz saatinizin kayışına monte edin ve en gelişmiş fitness bilekliğindeki tüm işlevler birden bileğinize gelsin.

Klasik saatler sadece bir şıklık tercihi değil, aynı zamanda modaya geleneksel bir yaklaşım. Ne yazık ki akıllı saatler genelde teknolojiye öncelik verip, şıklığı ikinci plana atma eğilimindeler. Sırf bu yüzden mekanik saat sevenlerin çoğu kendine bir akıllı saat almadı ve akıllı saat pazarı da ciddi bir duraklama dönemine girmiş bulunmakta. İşte Smart Buckle gibi ara çözümler, bu sorunlu dönemi bir fırsata çevirmenin yolu olarak görülebilir.

Smart Buckle kolayca kayışınızın tokasına monte takılıyor, Bluetooth ile akıllı telefon uygulamasına bağlanıyor. Hem iOS hem de Android platformlarındaki bu uygulama ile yürüdüğünüz mesafe, yaktığınız kalori, kaç adım attığınız, derin veya hafif uyku döngüleri, uyuduğunuz vakit ve benzeri tüm önemli sensör verilerine ulaşabiliyorsunuz. Tüm biyolojik verileri ister Apple Health, isterseniz de Google Fit platformuna senkronla aktarmak mümkün.

Bu akıllı tokanın her seferinde sökmenizi gerktirmeyen pratik bir şarj aparatı var ve sadece 26 dakikalık şarjla bir hafta çalışabiliyor. Smart Buckle dünya çapında 500’den fazla saat markasının ürünlerine uyacak şekilde tasarlanmış. Su, toz  geçirmiyor ve paslanmaz çelikten imal edilmiş. Gooseberry bu cihazın seri üretimine geçmek için bir Kickstarter bağış kampanyası hazırlamış, kampanyada sadece 39 dolara bir adet önsipariş edilebiliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.