btbilgi

Google günlük yaşamda neredeyse “arama” kavramına denk bir hale geldi. Ne olursa olsun “Google’a sor” veya “Google bilir” diyoruz. Dünyanın en popüler arama motoru yeni bir özellikle iş aramanızda da yardımcı olmak istiyor. Bundan böyle Google size belli kelimeler sayesinde kariyer süreçlerinizde de uygun sonuçlar getirecek.

Mayıs atındaki I/O 2017 Konferansı’nda ilk kez bahsi geçen özellik, arama motoruna “yakınımda uygun işler” veya “öğretmenlik işleri” gibi kelimelerle arama yaptığınızda devreye girecek. Google bulabildiği mantıklı tüm sonuçları getirecek ve kariyer odaklı çabalarınızı kolaylaştıracak. Listelenen işlerin hangi siteden geldiği, tam zamanlı mı, yarı zamanlı mı olduğu gibi bilgiler kolayca görülebilir halde olacak.

Ayrıca Google’ın kendi uyarı (Alerts) servisinin iş aramaları için de kullanılabilir olması planlanmış. Kullanıcılar herhangi bir iş arama sonucuna uyarı bağlayarak, benzer işler bulunduğunda haber sahibi olabilecek. Google bu büyük proje için birçok online kariyer sitesi ile çalışıyor. Bunların arasında LinkedIn, Monster, WayUp, DirectEmployers, CareerBuilder, Glassdoor ve Facebook bile var.

Kariyer arama özelliği ilk aşamada İngilizce dili için devrede. Diğer diller için ne zaman devreye gireceği ise belirtilmemiş.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.