btbilgi

LaCie, fotoğraf ve video ile profesyonel olarak ilgilenen kişilere destek olabilecek yeni depolama ürünü 2big Dock satışa çıkıyor. Yüksek hız ve kapasiteyi bir arada vaat eden ürün, 20TB’lık modelinde 200 bin fotoğraf depolayabiliyor, saniyede 450MB veri akışı ile bir saatlik 4K videoyu bir dakikada aktarabiliyor.

2big Dock ile yüksek boyutlardaki fotoğraf ve videoların oldukça hızlı ve kolay bir şekilde aktarılabildiğini işaret eden LaCie Türkiye Yöneticisi Erhan Arslan, böylece kişilerin projelerini daha kısa sürede düzenleyebileceğini dile getiriyor.

LaCie 2big Dock üzerinde bulundurduğu bağlantı noktaları sayesinde veri akışını kolaylaştırdığı da söylemler arasında.

Full HD ve 4K çözünürlüklü ekranlara direkt bağlanabilen cihazda, SD ve Compact Flash kart yuvaları, iki adet Thunderbolt 3, USB 3.1 (USB-C) bağlantı noktaları bulunuyor. Cihaza takılan hafıza kartındaki görüntüler doğrudan Adobe Lightroom veya Premiere Pro’ya yüklenebiliyor.

Akıllı telefon ve tabletlerinizin içindeki verileri de yedekleyebileceğiniz LaCie 2big Dock, USB bağlantısı üzerinden mobil cihazlarınızı şarj edebiliyor.

LaCie 2big Dock’un içinde iki adet, Seagate’in 7200RPM ve 256MB cache’e sahip en üst seviye kurumsal diski olan IronWolf Pro bulunuyor. Bu diskler 7×24 çalışabilen, RV sensörü sayesinde titreşimden etkilenmeden okuma ve yazmaya devam edebilen özel disklerdir. Ayrıca Raid 0,1 seçeneği sunan cihaz verilerinizi iki kat koruma altına alıyor.

Gövdesi alüminyum kaplı olan ve özel fan sistemi sayesinde ısınmadan çalışabilen LaCie 2big Dock 5 yıl garantiye sahip. Cihazın 20TB dışında, 12TB ve 16TB’lık seçeneklerinin de bulunduğu söyleniyor.

 

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.