btbilgi

Güneş, güneşin zararlı etkileri ve cilt kanseri son 30 senedir yaz aylarına girerken en çok konuşulan konular arasında. Güneşe çıkmamaktan, yüksek koruma faktörleri ürün önerilerine kadar pek çok öneri bu dönemde konu başlıklarımız haline gelebiliyor. L’Oréal çatısı altındaki La Roche-Posay’in güneş maruziyetini ve zararları konusundaki kararlı çalışmaları sonucu geliştirdiği UV Patch bant yenilikçi çözümlerden biri.

Vücuda yapıştırılan ince ve esnek bir bant olan UV Patch, cep telefonuna indirilen bir uygulama aracılığıyla güneş maruziyetinizi ölçüyor ve güneş koruma ürününü en doğru şekilde vücudunuza uygulamanızı sağlıyor.

Yapılan çalışmalar gösteriyor ki, 5 kereden fazla güneş yanığına maruz kalan kişilerde Melanoma cilt kanserine yakalanma riski yüzde 80’e kadar artabiliyor. La Roche Posay’in geliştirdiği UV Patch bant, cilt tipiniz, yaşınız, cinsiyetiniz gibi bilgiler aracılığıyla en ideal güneş koruması şeklini belirlemeye yardımcı oluyor.

Benzeri görülmemiş bir teknoloji olan UV Patch, giyilebilir esnek ve ince bir bant formunda. Üzerindeki foto hassasiyete sahip minik kareler aracılığıyla güneş maruziyetinizi ölçen bant, bu sayede, çevresel şartlardan dolayı 21. yüzyılın en büyük problemlerinden biri olarak gösterilen zararlı güneş ışınları (UVA, UVB vb.) filtresini en doğru şekilde vücudunuza uygulamanızı sağlamaya yardımcı olurken, olası pigment sorunları, foto-yaşlanma gibi problemleri büyük oranda düşürmenize yardımcı oluyor. UV Patch, Google play veya App store’dan indirebileceğiniz MY UV PATCH isimli akıllı telefon uygulaması ile çalışıyor.

UV radyasyonuna aşırı maruz kalınması, ciltte dönüşü olmayan problemlere yol açabiliyor. Hassas ciltlere daha iyi bir yaşam amaçlayan La Roche-Posay, geliştirmiş olduğu bu teknolojiyle cildinizin ihtiyacı olan bilgiyi siz ve sevdikleriniz için tek bir banda sığdırıyor.

Bu özel bandı kullananlar üzerinde yapılan çalışma sonucunda, yüzde 18 daha az güneşe maruz kalma, yüzde 26 daha fazla yüz güneş kremi kullanımı ve 26 yüzde daha fazla gölgede kalma oranı gözlemlenmiş.

Türkiye’de La Roche Posay UV Patch’e ulaşmak için ise ilgili adresindeki formu doldurarak ürünü talep etmek yeterli oluyor. Sınırlı stoklardaki UV Patch, formu dolduranların adreslerine MY UV PATCH applikasyonu önceden indirmeleri halinde ulaştırılıyor.

100 yılı aşkın süredir güzellik alanında hizmet veren sektör lideri L’Oréal, inovasyona yaptığı yatırımı, markalarının ürün yelpazesine eklediği yeni ürünlerle de gösteriyor.

 

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.