btbilgi

Netaş, 50’inci yılını kutlarken yaratıcı gençlere ilham veriyor. Bu yıl 16’ıncısı düzenlenecek TESİD (Türk Elektronik Sanayicileri Derneği) Yenilikçilik ve Yaratıcılık Ödülleri kapsamında, genç girişimcileri desteklemek üzere Netaş, Start-up bünyesinde geliştirilmiş yazılım ve donanım ürünlerine Netaş 50.Yıl Özel Ödülü verecek.

Yarışmaya katılmak isteyen gençlerin TESİD’in internet sitesinde bulunan Netaş 50.Yıl Ödülü Başvuru Formu’nu doldurduktan sonra en geç 15 Ağustos 2017 tarihine kadar tesid@tesid.org.tr adresine göndermesi gerekiyor.

Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, Türkiye’de girişimcileri desteklemenin,yenilikçilik kültürüne büyük katkılar sunduğunun altını çizerek, Netaş Wesley Clover Teknoloji Fonu ile girişimcilere ve şirketlere yatırım yapmayı, katma değeri yüksek teknoloji projelerini desteklemeyi sürdürdüklerini belirtti.

Altay “Bugün artık, büyük şirketler birer platform özelliğini taşıyor. Biz de bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz ‘Netas as a platform’ yapısıyla, sektörün genç oyuncularına bilgi ve deneyim paylaşımıyla teknoloji geliştirme, pazara açılma imkanları sunan bir platform yarattık.

Bu doğrultuda, Türkiye’nin elektronik ve bilişim alanındaki başarılı projeleri destekleyen TESİD Yenilikçilik ve Yaratıcılık Ödülleri kapsamında kuluçka girişimciler tarafından geliştirilen yazılım ve donanım ürünlerini de Netaş 50.Yıl Özel Ödülü ile taçlandırarak, bu alandaki girişimcilerin başarılarını destekleyecek olmaktan mutluluk duyuyoruz.

50 yıllık başarılı geçmişimizin bir dayanağı olarak, inovasyon kültürüne hizmet eden oluşumların her zaman destekçisi olacağız” dedi.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.