btbilgi

Google’ın online bulut bazlı dosya depolama sistemi Google Drive, birçok kişinin severek kullandığı özelliklere sahip. Şimdiye kadar bu yedekleme işi sadece servisin bilgisayarınızda bulunan kendi klasörüne attığını dosyaları için geçerliydi. Google bu özelliği genişletip başka klasörlere de taşımak istiyor. Yani bilgisayarınızda belirleyeceğini tüm dosyalar, klasörler, fotolar, videolar başka bir yere taşınmadan Drive üzerine kopyalabilecek.

Google Drive’ın bu yeni özelliği için ‘Backup and Sync’ isimli yeni bir uygulama geliyor. Bu uygulamayı indirip bilgisayarınıza kuruyorsunuz. İçinden yedeklenmesini istediğiniz tüm klasörleri ve dosyaları seçiyorsunuz. Drive kendi kendine hepsinin bir yedeğini buluta yüklüyor. Bu uygulamanın sadece kişisel kullanıcılar için tasarlandığı özellikle belirtiliyor. Profesyonel kullanıcıların yedekleme için Drive isimli ana uygulamayı kullanmaya devam etmeleri önerilmekte.

Yeni uygulama ile Google Drive içine atacağınız dosyalarınız yedekleme limitinizi dolduruyor olabilir. Google size sadece 15 GB’lık bulut yedekleme alanı veriyor. Daha fazlası için ise aylık ödeme planlarından birini seçebilirsiniz.100 GB’lık alan için ayda 2 dolar, 1 TB’lık alan için 10 dolar, 10 TB’lık alan için ise 100 dolar ödeme gibi seçenekleriniz bulunuyor. ‘Backup and Sync’ uygulaması hem PC hem de Mac platformlarında kullanılabilir olacak. Uygulamanın Haziran sonunda kullanıma açılması bekleniyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.