btbilgi

Almanya’nın en büyük posta lojistik firmalarından Deutsche Post, elektirkli kargo kamyonlar konusunda acemi değil. ‘Streetscooter’ isimli elektrikli minibüsünü kendi üreten firma, şimdi yelpazesini genişletmek adına bir parti araç daha alıyor. Bunun için açılan ihaleyi de Ford kazanmış ve 2018 yılı sonuna kadar 2.500 adet elektrikli kamyonet üretilecek.

Deutsche Post ihalesindeki araç için Ford Transit’in yenilenmiş bir versiyonu kullanılacağı bilgisi verilmiş. Ford zaten Transit modelinin elektrikli/hibrit bir versiyonunu 2019’da piyasaya sunmayı hedefliyordu. Bu ihale ise planları biraz daha öne çekip, aracı tam elektrikli versiyon ile değiştiriyor. Transit ile aynı şasiyi kullanacak araç, ‘Streetscooter XL’ model ismi ile lojistik devine teslim edilecek. Araçların üretiminin Temmuz ayında başlayacağı tahmin ediliyor.

Deutsche Post için 2.500 elektrikli kamyonet ihalesini Ford aldı
Deutsche Post – Streetscooter elektrikli minibüs

Alman lojistik firması yeni dönem planları ile Avrupa’nın en büyük elektrikli araç üreticilerinden biri olmayı planlıyor. Bu plana Ford’dan alınacak 2.500 adet araç dahil ama kendi üretimlerini de artırmak niyetindeler. Electrek sitesi Deutsche Post’un yılda 20 bin adet Streetscooter elektirkli minibüs üretmek gibi geniş bir planı olduğunu belirtmiş.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.