btbilgi

Tüm büyük teknoloji firmaları ve saat markaları “Akıllı saat yapmalı mı, yapmamalı mı?” diye düşünürken, Sony farklı bir şeyler deniyor. İki sene önce piyasaya sürdükleri FES Watch bir akıllı saat değildi. Ama çok orijinal bir özelliği vardı, ekranı ve kayışlarının üzeri e-mürekkep denilen teknolojiyle kaplıydı. Böylece saatin ve kayışın üstündeki desenleri değiştirebiliyordunuz. Şimdi de bu ilginç saatin yeni versiyonu geldi.

Şimdilik sadece Japonya’da satışa çıkan FES Watch U’da, orijinalin minimalist tasarımına metal bir çerçeve eklenmiş. Böylece geleneksel saatlere biraz daha benzemiş olan e-mürekkep saatin desen değiştirme özelliği ise başka hiçbir üründe yok. Yeni versiyonun en büyük yeniliği ise akıllı telefonunuzdaki uygulama ile saatin ve kayışların desenlerini seçebiliyor olmanız. FES Closet isimli uygulamaya her ay yeni saat ve kayış tasarımları gelecek.

FES Watch U bir akıllı saat değil, ama şarj edilebilir bir batarya ile 3 hafta kesintisiz işlev sunuyor. İlk versiyona göre burada da farklılık var. Eskisinde saatin çıkartılabilir küçük pili vardı ve birkaç yılda bir değiştirmek gerekiyordu. Sony saati bu hafta piyasaya sürmüş durumda; sadece kendi online mağazasından değil, çeşitli moda dükkanlarından da almak mümkün. Normal modeli 417 dolar ve “Premium Black” model ise 544 dolar fiyatla satılıyor. Saatin Japonya dışında satışı ile ilgili herhangi kesin bir bilgi yok.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.