btbilgi

DE-CIX, Türkiye’de Zenium Istanbul One veri merkezinde bulunan yeni bağlantı noktası (PoP) ile ağa tamamen entegre olduğunu ve tam kapasite hizmet vermeye başladığını duyurdu.

Zenium artan kullanım alanı, daha kapsamlı bir bağlantı kapasitesi  ile son kullanıcılar için gelişmiş bir internet deneyimi sağlanacak.

Yeni bağlantı noktası DE-CIX İstanbul’un operasyon alanını genişleterek, veri merkezi ve operatör bağımsız internet değişim noktası hizmetlerinin İstanbul’daki veri merkezlerine ulaşmasını sağlıyor.

DE-CIX İstanbul’un internet değişim noktası hizmeti, Türkiye, Kafkasya, İran ile Ortadoğu’daki yer sağlayıcı firmalar, içerik dağıtım ağları, internet servis sağlayıcıları (ISPs) ve geniş bant internet erişm operatörleri de dahil olmak üzere tüm internet ekosistemine IP bağlantısı, yani eşleştirme (peering) hizmeti sunuyor.

“Türkiye ve komşu coğrafyalarda, yüksek kaliteli, hızlı ve güvenilir internet bağlantısına olan talep her geçen gün artıyor” diyen DE-CIX Türkiye Bölge Direktörü Bülent Şen;  “İnternet trafiği değişiminin bölge içinde kalması sadece maliyet tasarrufu yaratmakla kalmıyor aynı zamanda internet değişiminin güvenilirliğini de maksimum seviyeye taşıyor.”

Zenium Istanbul One, DE-CIX’in ihtiyaç duyduğu dayanıklı altyapıyı sağlıyor. Premium seviyede hizmet veren veri merkezi iş ortağı olarak Zenium, DE-CIX’in genişleyen kullanım alanını destekleyecek kapasite ve etkinliğe sahip.

Güvenilir, talep üzerine devreye giren ama aynı zamanda en az gecikme süresi sunan bir hizmete ihtiyaç duyan şirketler için kesintisiz hizmet en önemli gündem maddesi olduğunu söyleyen Zenium’un Kurucusu ve CEO’su Franek Sodzawiczny “İstanbul’daki Uluslararası Finans Merkezi’ne  yakın mesafede olmamız, hem DE-CIX İstanbul hem de Türk iş ve finans dünyasını desteklemek üzere eşsiz bir konumda olmamızı sağlıyor. İstanbul’da DE-CIX ile olan uzun vadeli işbirliğimizi daha da pekiştirmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.