btbilgi

Twitter gelen özel mesajlarınıza filtre koymaya hazırlanıyor. Böylece tanımadığınız kişiler size özel mesaj göndermeden önce izin almak zorunda kalacaklar. Destek sayfasındaki bilgiye göre eğer tanımadığınız birinden bir mesaj alırsanız bu sizin mesaj kutunuzda onay ibaresi ile birlikte yer alacak. Bu onay butonu grup mesajlasmaları için de geçerli olacak.

Özel mesaj tekliflerine evet ya da hayır demek sizin elinizde. Kabul Et butonunu tıklamadan herhangi bir mesaj, GIF veya fotoğraf mesaj kutunuzda görülmeyecek. TechCrunch’ın haberine göre bu filtre özelliği şu an kademeli dağıtım aşamasında, yani bazı kullanıcılar şimdiden deniyor olabilirler. Takip etmediğiniz birinden gelen mesajları kabul edip etmeme seçeneğinin, sadece resmi sitede ve iOS/Android uygulamalarında çalışıyor olacağı da destek sayfasında belirtilmiş.

Bu özellik Twitter’in mesajlaşma sistemi hakkında oluşmuş olan kötü intibayı silmeye yararabilir. Twitter bu yönde daha önce de bloklanmış kullanıcılardan gelen mesaj bildirimlerini engellemişti. Kullanıcılar uzun zamandır bu türden hesap koruyucu özellikleri talep ediyorlardı. Twitter’in bu ve benzeri önemli güvenlik özelliklerini neden en baştan itibaren devreye almadığı konusu ise hala kafalarda soru işaretleri oluşturuyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.