btbilgi

Yeditepe Üniversitesi MIS Yüksek Lisans Programı, E-Ticaret Uzmanlık Alanı “Girişimcilik” dersi öğrencileri, 14 haftalık yoğun bir eğitim sürecinin sonunda hazırladıkları projeleri,  “E-Ticaret Projeme Sponsor Arıyorum” isimli yarışmada sundu. Yarışma sonunda, Yağız Poyraz “temelanaliz.net” isimli projesiyle birinci, Hakan Uzunkaya “TestMyApp” isimli projesiyle ikinci ve Gizem Hepşen “Araç Yıkama Vale Hizmeti” isimli projesiyle üçüncü oldu.

14 Proje değerlendirildi 
Açılış konuşmalarının ardından jüri üyeleri, Brightwell Holdings Yönetim Kurulu Başkanı ve Fütürist-Girişimci Alphan Manas, Migros E-Ticaret Direktörü Rıza Gürler, PayU Pazarlama Müdürü Gaye Or, Google Endüstri Müdürü (Perakende) İhsan Solak, Webrazzi Kurucu CEO’su Arda Kutsal, Iprospect Pazarlama Performans Müdürü Mesut Şefizade, Kollektif House Girişim Lideri ve Hackquarters Kurucusu Kaan Akın ve Galata Business Angels Yönetici Direktörü Ata Uzunhasan, 14 öğrencinin sunduğu projeyi değerlendirdi.

Yarışma sonunda Yağız Poyraz “temelanaliz.net” isimli projesiyle birinci, Hakan Uzunkaya “TestMyApp” isimli projesiyle ikinci ve Gizem Hepşen “Araç Yıkama Vale Hizmeti” isimli projesiyle üçüncü oldu.

Yarışmanın ödülleri yeni girişimcileri cesaretlendirmeye yönelikti
Yarışma birincisinin kuracağı şirketin tüm kurulum bedelleri Lorem Ipsuma tarafından karşılanacak. SilikonVadisi.co da ikinci olan yarışmacıya, 1000 TL’lik destek verecek. Yarışma sponsorlarından PayU, dereceye giren tüm girişimlere, PayU’nun girişimcilere özel paketi “StartupU”dan yararlanma fırsatı sunarken kazananlara PayU’nun deneyimli ekibinin sunduğu pazarlama, e-ticaret ve ürün yönetimi konularında da mentörlük desteği verecek. Kolektif House ise ilk üçe giren yarışmacıya, Levent’ teki merkezinde, 1 ay süre boyunca “gezgin üyelik” verecek.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.