btbilgi

Alman otomobil markası geçen sene gösterdiği konsept elektrikli motorsiklet BMW Motorrad Next 100’den sonra, şimdi bir araç daha sunuyor. BMW Motorrad Concept Link adındaki yeni motorsiklet en az önceki kadar fütüristik ama daha küçük. Çünkü bu seferki scooter sınıfını sevenlere hitap ediyor. BMW’nin elektrikli araç vizyonunun bir diğer parçası olan bu motorsikletin de üretime girip girmeyeceği belli değil.

Firma bu konsept çalışmalar sayesinde takipçilerine yakın gelecekte ne gibi projeler ve özellikler üzerinde duracağını anlatıyor. BMW’nin ‘E-drive’ isimli elektrikli motorsiklet platformu sadece Motorrad Concept Link’i değil, başka türden araçlara da baz olabilir özellikte. Araçta ön plana çıkan teknik noktalar basık batarya paketleri, arka tekerleğe entegre kompakt motor ve yanlardan görülebilen turuncu elektrik kabloları. Alçak sele yüksekliği ile binmek ve inmek kolaylaştığı gibi, elektrikli motorun sağladığı yüksek tork da ani hızlanma gerektiren durumlarda araca yüksek çeviklik sağlıyor.

BMW Motorrad Concept Link için teknik özellikler verilmemiş, ama firma halen C Evolution ismini verdiği bir elektrikli scooter motorsiklet satıyor. Motorun iki versiyonu var. ‘Long Range’ ismindeki versiyon isminden anlaşılacağı gibi uzun mesafe için tasarlanmış, tek şarj ile 160 kilometre gidebiliyor. Ayrıca maksimum 48 beygire kadar güç sağlıyor, en yüksek hızı ise 120 km/s. ‘European’ versiyonu ise 100 kilometre menzile sahip ama Avrupa çapında A1 ehliyeti ile kullanılabiliyor. Bu araç da diğeri ile aynı maksimum beygire ve hıza sahip, sadece kısa menzili onu şehir içine daha uygun hale getirmiş. C Evolution’ın fiyatı 16 bin Euro’dan başlıyor.

BMW’den fütüristik bir elektrikli scooter: Motorrad Concept Link
BMW C Evolution
Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.