btbilgi

Dünyanın en popüler dijital para birimi Bitcoin son aylarda ciddi bir yükseliş gösterdi. Şu anda da epey oynak ama bu yükseliş her an durabilir. Eğer Bitcoin’e yatırım yaptıysanız veya bu alanla ilgileniyorsanız, küresel gidişatı anlık takip etmek çok işinize yarayabilir. Yazılım geliştiricisi Johan Nordberg’in tasarladığı bir site, bu heyecanlı takipte tam ihtiyacını olan araç.

Realtime Bitcoin isimli web sitesi sadece dijital paranın anlık değerini vermekle kalmıyor, işe yarayan başka bilgiler de sunuyor. Bunların arasında dünya çapında kriptolu ağ üzerinden yollanan tahmini para miktarı, dolaşımda olan para ünitesi ve toplam Bitcoin’İn üretimi için harcanmış bilgisayar gücü de birer istatistik olarak sitede var. Ayrıca dijital paranın değerini dolar değil de başka bir para birimi olarak görmek isterseniz, bu özellik de mevcut. Ne yazık ki Türk Lirası listede yok.

Nordberg bu istatistikleri elde etmek için uluslararası kriptopara dönüşüm siteleri olan Blockchain.info, Bitstamp.net ve Kraken’den anlık veriler çekiyor. Bitcoin değeri ise birçok farklı alım-satım sitelerinden toplanan dönüşüm değerinin ortalaması ile hesaplanıyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.