btbilgi

E-ticaret ile başlayıp günümüzde içerik üreticisi haline de gelmiş olan Amazon operasyonlarını genişletmeye devam ediyor. Firma 2015’de Amazon Video servisini üçüncü parti video streaming kanallarına açmaya karar vermişti. Yıllık 99 dolarlık Prime servisine dahil olan bu kanallar büyük ilgi görünce, firma ismini Amazon Channels yapıp yeni kanallar eklenmişti. Şu anda Channels servisine 100 civarı streaming video ve TV kanalı bulunuyor.

Şimdi de bu servis ABD dışına taşınıyor ve Avrupa’ya geliyor. TV abonelikleri ilk aşamada İngiltere, Avusturya ve Almanya’da kullanıma açılacak. Avrupa’ya açılma sürecinde bu bölgenin önde gelen streaming kanalları olan ITV Hub+, Eurosport Player, MGM, Mubi ve Discovery de listeye eklencek. Çoğu Avrupa ülkesindeki izleyiciler bu servis sayesinde birçok farklı streaming içeriği bir arada bulabilecekler.

Amazon Channels üyeliğine abone olmak, içindeki bireysel video servislerine üye olmaktan daha ucuza gelmiyor. Örnek olarak Mubi’nin aylık ödemesi yaklaşık 6 Euro civarındayken, servise dahil şekilde de hemen hemen aynı rakama denk geliyor. Ayrıca Mubi gibi video servislerine ayrı kayıt yaparak, istediğiniz zaman aboneliğinizi bitirebiliyorsunuz. Amazon Channels servisini seçerseniz “ya hepsi ya hiç” yaklaşımını kabul ediyor oluyorsunuz.

Üyelik sayesinde yaklaşık 40 farklı kanala erişim sağlamak mümkün olacak. Ayrıca Prime paketi sayesinde Amazon’un on-demand video içeriği de üyelere açılıyor. Üyeliğe giren kullanıcılar içeriklere Prime Video uygulaması ile ulaşabilecek. Bu uygulamalar çoğu Smart TV setinde, iOS ve Android akıllı telefonlarda, firmanın kendi Fire TV, Fire TV Stick ve Fire tablet cihazlarında var. Amazon Channels servisinin yakında yeni Avrupa ülkelerine de açılacağı belirtilmiş.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.