btbilgi

Apple çok sevilen hafif ve ince dizüstü serisi MacBook Air’i uzun zamandır yenilemiyor. Ağırlığını standart MacBook’ları hafifletme ve inceltmeye veren firmadan son 4 senedir yeni Air modeli çıkmadı. Bu boşuluğu doldurmaya çalışan Google Chromebook’lara şimdi de yeni HP Envy serisi dizüstüler katılıyor. Böylece ince ve hafif dizüstü bilgisayar isteyen ama Chrome OS’i sınırlayıcı bulanlara yepyeni bir alternatif geliyor.

HP’nin yeni dizüstüleri Envy 13, Envy 17 ve Envy x360 15 modellerinden oluşuyor. Envy 13 isminden anlaşılacağı gibi 1080p çözünürlükteki 13,3 inç ekrana, 1,2 kg ağırlığa, komple metal tasarıma ve 13 mm kalınlığa sahip. Cihazın diğer teknik özelliklerine bakınca Intel Core i3, i5 veya i7 işlemci seçenekleri, 8GB bellek ve 128GB SSD depo alanı görüyoruz. Ayrıca HP Envy 13’de iki USB Type-C giriş, iki USB 3.1 giriş ve dışarıya görüntü aktarmak için DisplayPort 1.2 de bulunuyor.

17 inç’lik ekrana sahip Envy 17 ise küçük kardeşi ile benzer özelliklere sahip. Ekranda ise ister FHD veya 4K çözünürlük seçeneği buluyorsunuz. Envy x360 15 ise 360 derece dönebilen ekranı ile cihazını tablet modunda da kullanmak isteyenler için tasarlanmış bir model. 15 inç’lik ekranda Windows 10’un dokunmatik özelliklerini, Windows Ink kalemini ve tablete özel uygulamalarını kullanmak mümkün olacak. Ayrıca bu modelde AMD işlemci ve grafik kartı seçenekleri de sunulmuş.

Yeni HP Envy serisi ve ikinci jenerasyon Spectre x2 dizüstü modeli bu senenin Haziran ayında ABD’de satışa çıkıyor. Envy 13 için 1.049 dolar, Envy x360 15 için 899 dolar, Envy 17 modeli için ise 999 dolar başlangıç fiyatları belirlenmiş durumda. Spectre x2 ise 999 dolar’dan başlayan ve Intel Core i7 işlemciye kadar çıkabilen farklı konfigürasyon seçeneklerine sahip olacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.