btbilgi

Dijital asistanlar çarpışmasının tam ortasında kalan kullanıcılar, aslında bu işten en karlı çıkanlar. Tüm firmalar en iyi, en çekici özelliklere sahip yapay zeka destekli asistanı üretip kullanıcıların büyük kısmını kapma peşinde. Google I/O 2016 etkinliğinde tanıtılan ve sene sonuna doğru da Pixel model akıllı telefonlarda görücüye çıkan Assistant, bu savaşın askerlerinden biri. Google olduğu yerde rahat durmuyor ve şimdi de kendi asistanını iPhone sahiplerine tanıştırmak istiyor.

Android Police sitesinin güvenilir bir kaynaktan aldığı habere bakılırsa, Google Assistant yakında bir iOS uygulaması olarak da piyasada olacak. Firmanın planları tam olarak bilinmiyor ama duyurunun bu seneki Google I/O etkinliğinde yapılabileceği söyleniyor. iOS üzerindeki versiyonun, Android telefonlarda sunulanla tasarım ve işlev olarak benzerlik göstereceği tahmin ediliyor.

Her ne kadar Google bu konuda çok iddialı bile olsa, üçüncü parti bir iOS uygulaması olacağı için Assistant’ın iPhone’larda öncelikli dijital asistan olarak seçilmesi söz konusu olmayacak. Çünkü o taht zaten uzun zamandır Siri’ye ait. iOS kullanıcılarının ellerinin altında ve tek tuşla erişebildikleri bir asistan çözümü varken, ayrıca bir uygulama indirip yeniden alışmaları gereken bir başka dijital asistanı ne kadar benimseyecekleri tartışma konusu. Ama Google’ın elinden geleni ardına koymadığı rahatça söylenebilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.