btbilgi

Alcatel’in çocuklara özel Alcatel Move Time Akıllı Çocuk Saati, çocuklarını merak eden ebeveynlere rahat bir nefes aldıracak. Çocuklar için tasarlanan bu saat güvenlik özellikleri dikkate alınarak hafıza sorunu yaşayan büyükler için de çözüm olabilir.

Alcatel Move Time Akıllı Çocuk Saati, elektronik çit özelliği sayesinde çocuğunuz belirlediğiniz alanın dışına çıktığında bildirim yollayarak sizi haberdar ediyor. Herhangi bir acil durumda çocuğunuz SOS tuşuna basarak size ve önceden rehbere tanımladığınız kişilere hem mesaj ile konum gönderebiliyor hem de arama yapabiliyor.

Çocukların kolayca kullanabilmesi için tasarlandı
5-9 yaş arası çocuklar için tasarlanan saat, ebeveynlere çocuklarını arama ya da çocuklarına sesli mesaj gönderme imkânını tanıyor. Çocuklar, ebeveynlerin önceden belirlediği 10 kişi tarafından aranabilir ve sadece tanımlanan kişilere arama yapabilir.
Ebeveynler, iOS 7 ve üzeri, Android 4.3 ve üzeri sürümlerle uyumlu akıllı telefonlarından uygulama üzerinden çocuklarının konumunu anında takip edebiliyor. Önceden belirleyebildikleri güvenli bölgeden çıkıp, girdiklerinde anında bildirim alıyor.

Çocukların ebeveynler tarafından belirlenen kişilerle iletişim kurmalarını sağlayan saat, GPS özelliğiyle anlık lokasyon takibine imkân tanıyor. Alcatel Akıllı Bağlantı Bölümü Genel Müdürü Vittorio Di Mauro, ürünle ilgili yaptığı açıklamada “Bağlantılı nesneler, günümüz çocuklarının gündelik yaşamlarının bir parçası haline geliyor.Move Time Akıllı Çocuk Saati, hem çocukların hem de anne babaların ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip” ifadelerini kullandı.

Alcatel Move Time Akıllı Çocuk Saati GPS, A-GPS, LBS, GSM ve Wi-Fi teknolojilerini kullanarak, kullanıcının konumunu iç ve dış mekânda olmaları fark etmeksizin belirleyebiliyor.

Alcatel Move Time Akıllı Çocuk Saati kaliteli tasarımı , IP65 seviyesinde suya ve toza dayanıklılık özelliği ile çocuklar tarafından rahatça kullanılabilinir.
370 mAh bataryası ile uzun pil ömrüne sahip olan Alcatel Move Time Akıllı Çocuk Saati, iki farklı renk seçeneği ile sunuluyor. Turkcell mağazalarında satışa sunulacak ürün için perakende satış fiyatı 449 TL olarak öneriliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.