btbilgi

IBM ve SecureKey Technologies, dünya üzerindeki müşterileri için gizlilik, güvenlik ve güveni artırmak için blockchain ve kimlik doğrulama alanında iş birliği yapıyor.

IBM ve SecureKey Technologies, IBM Blockchain’i temel alan, yeni bir dijital kimlik ve öznitelik paylaşım ağı sağlamak üzere birlikte çalıştıklarını Nisan ayında duyurmuştu. Tüketicilerin gizliliği geliştirilmiş, yüksek düzeyde güvenli ve verimli bir biçimde kimliklerini doğrulamalarını kolaylaştıracak şekilde tasarlanan bu ağın, 2017 sonlarına doğru kullanıma sunulması bekleniyor. bu güvenli ağ ile tüketiciler yeni banka hesapları, sürücü ehliyetleri ya da kamu hizmetleri gibi alanlarda anında kimlik doğrulayabilecek.

Kanada’da şu anda test aşamasında olan ağ, 2017’de uygulamaya geçtiğinde Kanadalı tüketiciler, bir mobil uygulamayı kullanarak yeni, blockchain tabanlı hizmeti seçebilecekler. Tüketiciler ya da ağ üyeleri seçtikleri kuruluşlarla güvenli kimlik bilgilerinden hangi bilgilerin paylaşılacağını kontrol ederken, kuruluşlar da tüketicinin kimliğini anında doğrulayabilecek ve yeni hizmetleri düzenleyebilecek.

Kanada’nın önde gelen BMO, CIBC, Desjardins, RBC, Scotiabank ve TD gibi  bankaları, SecureKey’e toplam 27 Milyon ABD Doları yatırım yaptı ve Ekim 2016’da dijital kimlik ekosistemine katıldı. ABD İç Güvenlik Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Başkanlığı tarafından finanse edilen mükemmeliyet araştırma merkezi Command Control and Interoperability Center for Advanced Data Analytics (CCICADA) ve Digital ID and Authentication Council of Canada (DIACC) dijital kimlik alanındaki bu yeni yaklaşımın pazarda yerini bulması için finansman sağladı.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.