btbilgi

Apple’ın akıllı saati bir türlü beklenen ilgiyi göremedi. İkinci versiyonu da piyasaya çıkan Apple Watch, kimseyi memnun edemediği gibi şimdi de uygulama desteğini kaybetmeye başlamış gibi görünüyor. Google Maps, Amazon ve eBay gibi bazı önemli uygulamalar sessiz sedasız Watch mağazasından kalkmış durumda.

İşin ilginç yanı, bu uygulamaların kaldırıldığı konusunda kullanıcılara hiç bir uyarı yapılmamış olması. Apple Insider sitesinin verdiği bilgiye göre Google kendi Maps uygulamasını watchOS’den birkaç hafta önce kaldırmış. Amazon ve eBay’in uygulamalarının açıklamaları ise artık Apple Watch desteği verilmediğini belirtiyor. Benzer şekilde desteğini çeken diğer uygulamalar Target ve TripAdvisor oldu. Kullanıcılar Şubat ayından beri bu uygulamalar için Watch desteği alamadıklarını söylüyorlar.

Tüm bu önemli değişikliklerin neden daha önce farkedilmediği yönünde, kullanıcıların uygulamaları Apple Watch’da artık kullanmadığı şeklinde bir açıklama yapılmış. The Verge sitesi geliştiricilerin artık kullanılmayan Watch uygulamalarına desteklerini çekmelerinin normal olduğunu ifade ediyor. Henüz bahsi geçen firmaların hiç birinden resmi açıklama gelmemiş.

Bir süredir akıllı saat pazarının küçüldüğü, Pebble gibi önemli oyuncuların satın alınması ve çeşitli oyuncuların farklı cihaz sektörlerine yöneldiği gibi haberler görülmekte. Apple Watch sahiplerinin saatlerindeki en popüler uygulamaları bile kullanmıyor olması, akıllı saat pazarının gerçekten de zor durumda olduğunun bir göstergesi olabilir deniliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.