btbilgi

Ülkemizde hızla tükettiğimiz değerler için verilen ödüller geleceği ne kadar yönlendirecek bilinmez ama hayata bakış biçimimizi ve geleceğe olan güvenimizi ayakta tutan Etik değerlerimizin toplumun pek çok kesiminde artık pek rastlanmadığını gözlemliyor olmamız toplumsal yozlaşmaya doğru hızla sürüklendiğimiz anlamına geliyor.

Etik kelimesinin anlamını bilmek, bunun ile ilgili soruları cevaplıyor olmak da toplumsal sorumluluğumuzu yerine getiriyor olup olmadığımızı ya da iş yapış biçimlerimizde etik olup olmadığımızı tam anlamıyla değerlendirir mi bilinmez. Edmer’in yapmış olduğu çalışmalarla 22 şirket Türkiye’nin etik ödülleri ETİKA  ile değerlendirildi.

Türkiye’de etik anlayışı bilincinin oluşturulması, geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla kurulan Etik Değerleri Merkezi Derneği (EDMER), yaptığı çalışmalarla, geleceğin yöneticileri gençlerin, iş ahlakı konusunda duyarlı davranmalarını hedefliyor.

Türkiye’nin en etik 22 şirketi

Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER) tarafından düzenlenen ve etik değerlere önem veren şirketlerin seçildiği ETİKA 2016 Türkiye Etik Ödülleri’nin sahipleri açıklandı. Başvuran ve 6 kategoride hazırlanan 80 soruyu cevaplandıran şirketler arasında, uluslararası etik standartlara göre yapılması gereken etik uygulamaların yüzde yetmişinden fazlasını yerine getiren 22 şirket ETİKA 2016 Türkiye Etik Ödülü’ne layık görüldü.

Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER), Türkiye’de genç etik liderlerin yetiştirilmesine öncülük etmek, gençlerin etik değerlere sahip çıkmasını sağlamaya katkıda bulunmak ve onların üye olup çalışmalar yapabileceği fikriyle yola çıkarak 2011 yılında kurulmuştu. EDMER, Ülkemizde, etik bilincinin oluşturulması, geliştirilmesi, yaygınlaştırılmasını sağlamak ve gençlerimizin etik ve iş ahlakı konularındaki bilgi, tecrübe, muhakeme, değerlendirme, karar verme ve doğru davranma becerilerini geliştirmek için hizmet veriyor.

Etik Değerler Merkezi Kurucu Onursal Genel Başkanı Bülent Şenver; “Gençlerimiz etik değerlere önem veren, iş ahlakına uygun davranan ve sorumlu uygulamalar yapan şirketlerde çalışmak istiyor.” diyerek konuyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Bu yıl beşincisi düzenlenen ETİKA 2016 Türkiye Etik Ödül Töreni, ödül alan 22 şirketin yöneticilerinin ve Etik Liderler Akademisi’nden (ELA) mezun olan gençlerin de katılımıyla 28 Nisan Cuma günü Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleşti. Organizasyonda ödül alan şirketlere ödülleri ELA’lı gençler tarafından takdim edildi.

Bu yıl “ETİKA 2016 Türkiye Etik Ödüllerini” almaya hak kazanan 22 şirketin isimleri şöyle: AXA Sigorta, Deloitte,  DenizBank, Garanti Bankası,  Groseri,  Günsan, Havaalanları Yer Hizmetleri, İETT , İş Yatırım Menkul Değerler, Jones Lang LaSalle Gayrimenkul Hizmetleri , Kent Gıda, Kordsa, Kuveyt Türk, Lilly İlaç, Migros, Novo Nordisk, PwC Türkiye,  Sun Tekstil, Sütaş, UPS Türkiye, Yapı ve Kredi Bankası, Yıldız Holding.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.