btbilgi

Staj yapacak bir yer bulmak, üniversiteli gençlerin sıkıntılarından biri. İşte kariyer sektörünün bu alanında kendine bir yer bulan Stajım.net sitesi, yayınladığı staj ilanları ile şirketler ve öğrenciler arasında köprü kuruyor. Böylece gençler kariyerlerine daha tecrübeli ve donanımlı bir başlangıç yapabiliyorlar. 450 bin’den fazla kayıtlı kullanıcısı ve 250’den fazla şirketle bağlantısı bulunan site şimdi de Fransa üzerinden dünyaya açılma planları peşinde.

Stajım.net 2014 yılında iki girişimci tarafından kurulmuş. Aynı yıl Ankara Startup Zirvesi’ni kazanmasının ardından Bilkent CyberPark tarafından desteklenmiş. 2016’da Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi Hızlandırma Programı’na seçilmiş ve Temmuz ayında da Şirket Ortağım Melek Yatırım Ağı’ndan ilk yatırım desteğini almayı başarmış. 2017’nin Şubat ayında ise Ekonomist dergisi tarafından ülkemizin en başarılı 100 startup‘ından biri seçilmiş.

Site bu başarılarını şimdi de Avrupa’da devam ettirmeye hazırlanıyor. Stajim.net dünya genelinden gelen binlerce başvuru arasından seçilerek, Paris merkezli büyük girişim kampüsü Station F kapsamındaki Founders Program’a katılmaya hak kazanmış. Station F’te yapacağı çalışmalar sayesinde sadece Türkiye değil aynı zamanda Fransa’dan başlatarak tüm dünyadaki gençlerin staj arayışlarına da destek olacaklar.

450 bin kullancılı staj ağı Stajım.net Avrupa’ya açılıyor

Sitenin kullanıcıları sadece staj başvurusu yapmakla kalmıyorlar, şirketler ve öğrenciler tarafından oluşturulan detaylı profiller de taranabiliyor. Kayıtlı öğrenciler tek bir tıkla istedikleri şirketleri takibe alıyorlar ve bu şirketlerde bir güncelleme olduğu anda uyarı geliyor.

Sitenin şirket ve staj arayan öğrenciyi otomatik olarak eşleştirebilen Akıllı Eşleşme Özelliği bulunuyor. Stajım.net video mülakatların da dahil olduğu Ön Mülakat Özelliği gibi hizmetler ile sadece staj değil, İnsan Kaynakları alanında da hizmet verebiliyor. Ocak ayında kullanıma açılan iOS mobil uygulaması ise, gençlerin mobil cihazları her konuda ne kadar sık kullandığı gözününe alınarak hazırlanmış.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.