btbilgi

Bilgisayarlar için en popüler işletim sistemi olan Windows, son sürümü Windows 10 ile hızla yayılmaya devam ediyor. Üreticisi olan Microsoft da, mütemadiyen yeni güncellemeler ile işletim sistemini daha güvenli ve fonksiyonel kılmaya uğraşıyor. Windows 10’a için yeni sunulmaya başlanan Creators Update paketi bir çok yenilik ve araçlar getirecek. Fakat şimdilik bu güncellemede ufak bir sorun var gibi.

Microsoft 25 Nisan’da yayımlanan resmi bir blog yazısında Program İdare Yöneticisi John Cable, Creators Update paketinde bazı stabilite sorunları bulunduğunu ifade ediyor. Güncelleme paketinin dağıtımının yavaşlatıldığı ve uzman olmayan kullanıcıların bu bilinen sorunları çözmesinin zor olduğu açıklanmış. Sorunların teknik ayrıntıları belirtilmemiş ama Gizmodo’nun verdiği bilgiye göre bazı Broadcom çiplerinin yazılımsal problemler çıkardığı ve Bluetooth cihazlara bağlanamadığı söyleniyor.

Eğer teknik olarak ileri seviyede bir kullanıcı veya Microsoft’un geliştiricilere sunduğu en son deneysel sürümleri kullanmaya meraklı değilseniz sorun yok. Çünkü Windows 10 içindeki otomatik güncelleme seçeneği açık olan bilgisayarlara Creators Update hemen yüklenmeyecek. Bu konuda yeni güncelleme paketi bir de ek özellik getiriyor. Eğer işletim sistemi güncellemelerinin kendi kendine bilgisayarınızı yeniden başlatması sorunu canınızı sıkıyorsa, güncellemeler, bundan böyle 7 güne kadar bekletme seçeneği verilecek.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.