btbilgi

İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İTOBOT Robot Takımı 19-29 Nisan tarihleri arasında Amerika’nın Houston ve St. Louis eyaletlerinde gerçekleşecek şampiyonada yarışacak. İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı dünyanın 120 bölgesinden şampiyonaya katılan 400’e yakın takım içinde yer alacak. FIRST Robotics’de 6 grup halinde gerçekleştirilecek ilk aşama yarışmaları sonucunda başarılı olan takımlar Einstein Finali’nde karşılaşacak.

İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Robot Takımı, Houston’da gerçekleşecek yarışlarda İTOBOT 6038 robot projesi ile mücadele verecek. Proje, FIRST Robotics’in Off-Season Türkiye ayağında geçtiğimiz yıl şampiyon olmuş ve En İnovatif Robot Ödülü’ne layık görülmüştü.
Samsung’un 2012’den bu yana sürdürdüğü eğitim programı Samsung Akademi, İstanbul, Ankara ve İzmir’de sahip olduğu toplam 12 laboratu var. Bu laboratuvarlar mesleki ve teknik liselerde okuyan öğrencilere uygulamalı bir eğitim ortamı sunuyor. Samsung Akademi, tüketici elektroniği alanında sektöre nitelikli eleman sağlanmasına da destek oluyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.