btbilgi

YOLO, şehir içi lüks segment araçlar ile şehir içi VIP taşımacılık hizmeti veren farklı iş modeli ve kazanç vaat eden bir mobil uygulama. Dünyada Uber modeline çok benzeyen ama Türk hukuk ve mevzuatına daha yakın olan YOLO ilk duyurulduğunda da farklı iş modelleri ile pazarda yerini sağlamlaştıracağını söylemişti.

TEB Holding ve Çolakoğlu Grup Yönetim Kurulu Üyesi, Endeavor mentoru da olan Haydar ÇOLAKOĞLU liderliğinde Ulaşımda En Pratik Yol O! sloganı ile yola çıkan YOLO, yeni değerlemesinin ardından 200 bin USD yeni yatırım aldı. Girişim’in aldığı yeni yatırımın yarısı yatırımcı Zihni Turgut Güneri‘den diğer yarısını ise 8 farklı yatırımcıdan (bir melek yatırım ağı üzerinden) sağladı.

YOLO Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Çolakoğlu, 2016 yıl sonundaki 16 milyon dolar değerlemeli yatırımın 20 milyon dolarlık yükselen bir değerleme olduğunun altını çizerek, “Yeni yatırımcılarımıza girişimimize güvendikleri için teşekkür ediyorum. YOLO, Türkiye’nin milli ve yerli ulaşım teknolojileri şirketlerinden biri ve Türk’lerin bir araya gelip uluslararası seviyede bir teknoloji şirketi yaratabileceğinin çok iyi bir göstergesidir. YOLO bu ay EBITDA bazında başa-başa geldi. Mevcut durumda kurumsal anlaşmalar ile ciddi bir hacim elde etti. Bundan sonraki hedef mobil bireysel uygulamada aynı başarıyı tutturmak olacak” dedi.

250 araçla yola devam

iOS tarafında önümüzdeki ay bir ‘re-lauch’ yapacaklarını söyleyen Çolakoğlu, “YOLO şu anda 14 tam zamanlı çalışan ve 250 araç sayısı ile yoluna devam ediyor. Herhangi bir anda 50’ye yakın araç sürüş halinde. Sadece müşteri dostu değil, aynı zamanda yatırımcı dostu bir şirket olan YOLO için bu kuruluşumuzdan beri bir ilke” dedi. Çolakoğlu, yurtdışında da aynı şekilde büyümeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Zihni Holding’in Yönetim Kurulu Başkanvekili Turgut Güneri ise “New York’tan Türkiye’ye temelli dönüş yaparken Uber modeline çok inanıyordum ve ulaşım teknolojileri sektöründe Türkiye’de yatırım yapmak istiyordum, YOLO’nun başarıyla bu işi yaptığını duyunca, kendileriyle tanıştım ve yatırımcı olmaya karar verdim” dedi.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.