btbilgi

Dünya Enerji Birliği tarafından en önemli etkinlikler arasında gösterilen 5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı, ICSG İstanbul 2017, 19-21 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Beşincisi İtalya’nın ülke partnerliğinde organize edilen ICSG İstanbul 2017’nin 30 ülkeden 5 binin üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapması bekleniyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dr. Berat Albayrak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr.Kadir Topbaş’ın yanı sıra İtalya Büyükelçisi Luigi Mattiolo’nun da katılacağı zirve ülkeler arasındaki iş birliklerine ortam sağlayacak.

Dünya Enerji Birliği tarafından en önemli etkinlikler arasında gösterilen 5. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı 19-21 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. ICSG İstanbul 2017, akıllı şehir ve şebeke teknolojilerini tanıtırken ulusal ve uluslararası platformda sektör liderlerini de bir araya getirecek. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayelerinde organize edilen ICSG İstanbul 2017’ye başta Turkcell, Siemens, Aselsan, Oracle, SAP ve G3 PLC olmak üzere yabancı firmaların ağırlıkta olacağı 300 firma katılacak.

Paneller ve ülke pavilyonları olacak

ICSG İstanbul kapsamında düzenlenecek paneller, dünyada alanında en önemli isimleri Türk iş adamları ve uzmanlar ile bir araya getirme fırsatı sunacak. Dünya Enerji Birliği Enerji Kurulu Başkanı Dr. Shay Bahramirad, Dünya Enerji Birliği Başkanı Prof. Dr. Saifur Rahman, Global Akıllı Şebekeler Federasyonu Başkanı Reji Kumar Pillai, İngiltere Başkonsolosu Judith Slater, İsrail Enerji Vakfı (ISEA) Başkanı Amos Lasker, ABD Illinois Teknoloji Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Mohammad Sahahidehpour, Oracle Avrupa, Ortadogu ve Afrika Bolgesi direktörü Julian Green, Siemens Global yöneticisi Andy Turner ve Hindistan EPDK CEO’su Ismail Ali Khan, organizasyona katılacak önemli isimlerden birkaçı. İtalya, İsveç, İngiltere, Çin, Polonya, İsviçre ve Almanya’dan milli katılımlarla oluşturulacak pavilyonlarda yeni ürünler ilk kez sergilenerek ICSG’de tanıtılacak.

İtalya’nın partner ülke olduğu ICSG İstanbul 2017 Kongre ve Fuarı’na; Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Danimarka, Etiyopya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Güney Kore, Hollanda, Hırvatistan, Hindistan, Irak, İrlanda, İsrail, İtalya, İsveç, İsviçre, İngiltere, İran, İspanya, Japonya, KKTC, Kanada, Katar, Kazakistan, Kırgızistan Kuveyt, Litvanya, Makedonya, Macaristan, Nijerya, Norveç, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Rusya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Tacikistan, Umman, Ürdün ve Yunanistan ülkelerinden gelecek olan heyetler, kongre ve fuar katılımcıları ile buluşacağı söyleniyor.

Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Finlandiya, Polonya, İran, Ürdün, Umman, Katar, Hindistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Kuveyt’ten heyetlerin katılımı ile organize edilecek delegasyonlarda firmalarla B2B görüşmeler gerçekleştirileceği iş bağlantılarının güçlendirileceği de firmanın dile getirdiği konular arasında yer alıyor.

Şehirlerimiz Akıllı olursa az enerji mi harcayacak?

Enerjinin doğru kullanımı ve gelişen ihtiyaçlar ‘Akıllı Şehir’ kavramının önümüzdeki yıllara damgasını vuracağını gösteriyor. Türkiye; Gaziantep ve Karaman ile birlikte Akıllı Şehir konseptiyle tanıştı. Gelişen Türkiye’de sayıları her geçen gün artacak olan Akıllı Şehirler; şehir operasyonlarının daha verimli yapılmasını, güvenlikleri artırmayı, kentte kolayca dolaşımı, trafikte bekleme süresinin azalmasını, daha temiz bir çevre yaşamını, şehir bilgilerine kolayca ulaşılabilmeyi, doğal afetlerden daha az etkilenmeyi, yakıt ve enerji tasarrufu yapılmasını sağlıyor.

3 gün sürecek olan organizasyonda akıllı şehir uygulamaları, akıllı elektrik, su ve gaz sayaçları ekipmanları, şebeke modernizasyon sistemleri, enerji depolama, akıllı ulaşım şebekeleri ve sistemleri gibi birçok ürün ve hizmet grubu yer alacak. OSB’ler, teknokentler, belediyeler, elektrik – gaz dağıtım şirketlerinin katılacağı fuarın girişi ise ücretsiz olacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.