btbilgi

Sommelier’lik mesleğinin gastronomi ve turizm sektöründeki önemini vurgulamanın yanı sıra; genç yetenekleri keşfetmek ve desteklemek amacıyla sektör çalışanlarına yönelik düzenlenen 9. Türkiye Sommelier Yarışması, 15 Mayıs’ta International Wine and Spirits Academy’de (IWSA) gerçekleşecek.

9. Türkiye Sommelier Yarışması için başvurular başladı. 8 Mayıs’a k adar www.iwsa.com.tr web sitesinden başvuru kabul edilecek yarışma, 15 Mayıs tarihinde IWSA çatısı altında gerçekleşecek. Gastronomi ve Turizm sektöründe sommelier’lik mesleğinin önemini vurgulamak ve mesleği daha yakından tanıtmak için düzenlenen yarışmayı Chaine des Rotisseurs ve Türkiye Sommelier Derneği birlikte organize ediyor. Bu sene dokuzuncusu gerçekleşecek olan yarışma; sommelier’lerin hem teorik bilgisini hem de servis yeteneklerini sınanıyor.

International Wine and Spirits Academy (IWSA) ana sponsorluğunda gerçekleştirilen ve aynı gün içerisinde tamamlanan yarışma, sabah erken saatlerde yapılan yazılı sınav ile başlıyor. Sınavı geçen finalistler öğleden sonra, oluşturulan küçük mizansenlerde servis yeteneklerini ve şarap bilgilerini sergiliyorlar.

Yarışmanın kazananı Eylül ayında Budapeşte’de gerçekleşecek Chaine des Rotisseurs’un düzenlediği “The Jeunes Sommeliers Competition” da ülkemizi temsil edecek.

İlk üçe giren sommelier’leri yarışmanın destekçisi IWSA, ADCO, Paşabahçe, San Pellegrino/Acqua Panna, Nespresso firmaları tarafından verilecek çeşitli hediyeler bekliyor.

*1 Eylül 1987 tarihinden önce doğmuş olanlar yarışmaya www.iwsa.com.tr adresinden başvuru yapabilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.