btbilgi

Samsung’un New York, Londra ve İstanbul’da eş zamanlı olarak tanıtılan yeni telefonu Galaxy S8 ve S8+ gelişmiş pek çok özelliği bir araya getiriyor. Samsung’un en yeni modeli Galaxy S8, Iphone’da bulamayacağınız etkileyici ve hayatınızı pratikleştiren özellikleri bir arada topluyor. Business Insider bunları 10 ana başlık altında toplayacak bir çalışma yapmış bu çalışmaya göre öne çıkan ve Samsung S8’i farklılaştıran özellikler şöyle;

  1. Göz tarayıcısı ile Galaxy S8’in telefon kilidini ve şifreli klasörleri açabilirsiniz. Daha önce ekran kilidi, parmak izi sensörü gibi farklı uygulamaları da güzevnlik açısından kullanan Samsung S8’de göz tarama ile telefonunuzu ve kişisel verilerinizi sadece sizin gözlerinizin anahtar olacağı bir ortam yaratıyor. Samsung’un göz tarama özelliği, parmak izi okuyucusundan daha güvenli. Apple telefonlarının kilidini açmak için  sadece parmak izi okuyucusu kullanıyor.
  1. Galaxy S8’de yeni eklenen yüz tanıma özelliği ile tek bir selfie çekerek telefonunuzun kilidini açabiliyorsunuz.

Bu uygulama parmak izi okuyucusu yada göz tarayıcısından daha hızlı telefonu açmanız sağlıyor.

  1. Samsung Galaxy S8’in ekran büyüklüğü 5.8 inç, S8+ ‘ın ekran büyüklüğü  ise 6.2 inç

Apple modelleri ile karşılaştırdığımızda Iphone 7’nin ekran büyüklüğü 4.7 inç, 7 Plus’ın ekran büyüklüğü ise 5.5 inç.

  1. Samsung’un charging pad adını verdiği tasarım ile telefonunuzu kablosuz olarak daha hızlı şarj edebiliyorsunuz. Samsung Galaxy S7 ile birlikte gelen bu teknoloji kullanıcılara çabuk ve pratik şarj için yeni bir imkan yaratmıştı.  IPhone ise kablosuz şarj teknolojisine sahip değil.
  1. Galaxy S8’ın kulaklık girişi sayesinde standart tasarım her kalitede kulaklıkla kullanabilirsiniz. Apple ise  standart kulaklıklar için tasarlanan girişi Iphone7 modelinde kullanmayarak aynı şarj girişlerinde olduğu gibi, yine kendine özgü standartlar geliştirdi.

6.Samsung Galaxy S8 ile temassız kredi kartı alışverişi de yapabilirsiniz. Bu özellik için IPhone’da ki gibi özel bir NFC’ye ihtiyacınız yok.

7.Galaxy S8, Facebook Oculus tarafından desteklenen sanal gerçeklik yazılımını kullanıyor.

8. Galaxy S8’in arka kapağında kalp atış hızını ölçen  sensör var. Bu özellik ile hareket halinde iken nabzınızı sayabilirsiniz.Bu uygulamayı IPhone’da kullanmak için Apple Watch satın almanız gerekiyor.

9.Galaxy S8’i bilgisayarınızla eşleştirerek size özel çalışma alanı oluşturabilirsiniz.


10.Samsung’un Bixby dijital asistanı ile çektiğiniz fotoğraflarda objelerin alışveriş bağlantıları ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Siri ise akıllı kamera özelliğine henüz sahip değil.

Bütün bunların dışında  Samsung Galaxy S8 ve S8+ gelişmiş kamera özellikleriyle de öne çıkıyor. Kullanıcıların her zaman her yerde mükemmel fotoğraflar çekebilmesi için ihtiyaç duyduğu araçları sunan gelişmiş kameralar, düşük ışıkta bile fotoğraflara istediğiniz kaliteyi getiriyor. Ayrıca, Galaxy S8 ve S8+ sahip olduğu filtre yelpazesiyle fotoğraf çekmeyi ve paylaşmayı daha keyifli hale getiriyor.

Çoklu Görüntü İşleme Teknolojisi ile Daha da Net Fotoğraflar
Galaxy S8 ve S8+, hemen her ortamda parlak ve net fotoğraflar elde etmek için sofistike çoklu görüntü işleme teknolojisiyle donatıldı. Bu teknoloji ile kamera, bir yerine üç fotoğraf çekiyor, en net görüntüyü seçip kalan ikisini bulanıklığı azaltmak için kullanıyor. Üç görüntünün üst üste konmasıyla elde edilen fotoğraf, daha net konturlara ve detaylara sahip oluyor. Bu sonuç, düşük ışıkta ve zorlu şartlarda çekilen görüntüler için bile geçerliliğini koruyor. Galaxy S8, hızlı işlemcisi sayesinde bu işlemi hız farkı olmadan gerçekleştirebiliyor.

Galaxy S8 ana kamerası insan gözünden ilhamla geliştirildi
Telefonun 12MP F1.7 otomatik odaklamalı ana kamerası, Samsung Galaxy S7 ile akıllı telefon pazarına ilk kez sunulan, muhteşem Dual Pixel görüntü sensörünü kullanıyor. Dual Pixel teknolojisi ile her piksel, insan gözünün yaptığı şekilde hassas ve hızlı odaklanma sunuyor. Bu teknoloji, çip fazlı tespit için kameranın tüm piksellerini iki fotodiyot haline getirerek düşük ışık koşullarında bile yüksek otomatik odaklanma performansı sağlıyor.

Şimdiye kadar akıllı telefon üreticileri selfie çekmek için kullanılan ön kamerayı tasarlarken kullanıcıların ortalama kol uzunluğu dikkate alınarak hesaplanan sabit bir odaklama mesafesine göre ön kamerayı programlıyorlardı. Ancak, bu mesafe, selfie çubukları ve diğer aksesuarların çoğalmasıyla değişiklikler göstermeye başladı. Bu nedenle, Galaxy S8 ve S8+’daki 8MP F1.7 ön kamera, otomatik odaklama özellikleri ve yüz tanıma teknolojisi ile donatıldı. Bu sayede mesafeden bağımsız olarak yüze odaklanan kamera daha üstün bir selfie kalitesine ulaşıyor.

Filtre ve çıkartma seçenekleri genişletildi

Galaxy S8 ve S8+, kullanımı kolay filtre ayarları ile kullanıcılar, sekiz güzellik filtresi de dâhil olmak üzere 16 filtreden oluşan bir koleksiyondan seçim yapabiliyor. Ayrıca telefonların Kamera uygulaması doğrudan fotoğraflara eklenebilen ve sürekli güncellenmesi planlanan 34 çıkartma ve 50 damga içeriyor. Kameranın yüz tanıma teknolojisi sayesinde Kamera veya Video modundayken çekilen nesne üzerinde anlık olarak statik ve hareketli yüz özellikli çıkartmalar uygulanabiliyor.

Galaxy S8 ve S8+ geniş ekrana sahip telefonlar olmalarına rağmen, kullanıcıların tek elle kamera uygulamasını başlatma ve kontrol etme imkanı sağlayacak şekilde tasarlandılar.

Gece Siyahı, Orkide Grisi ve Altın Sarısı olmak üzere üç renk alternatifiyle Türkiye’de satışa sunulan Galaxy S8’in tavsiye edilen satış fiyatı 4.399 TL ve Galaxy S8+’ın ise 4.999 TL olarak açıklandı.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.