btbilgi

Bağımsız ölçümleme şirketi Cedexis’in verilerine göre, Medianova’nın CDN platformu Türkiye’nin en hızlısı konumunda bulunuyor. Medianova CDN platformu ile Türkiye’nin en hızlısı unvanını alarak küresel rakiplerini geride bıraktı.

Bağımsız ölçümleme şirketi Cedexis’in bulut servislerinin son kullanıcı gözünden anlık olarak ölçümlenmesine dayanan ‘Real User Monitoring’ (RUM) verilerine göre, Medianova Türkiye’de en hızlı CDN servisi olarak belirlendi. Aynı verilere göre, Avrupa ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde de ilk üç şirket arasında yer alıyor.

Artık globalde müşterilerin birebir kullanıcı gözünden yapılan ölçümlere göre üstün performans talep ettiklerini belirten Medianova CEO’su Serkan Sevim, “RUM trendi ile birlikte dijital performanslar gerçek kullanıcı gözünden ölçülmeye başlandı. Bu trendle doğal olarak kendini RUM ile kontrol eden ve geliştiren CDN’ler öne çıkıyor. Buna göre şu an Türkiye’nin en hızlı CDN’i olarak hizmet veriyoruz. Bir Türk şirketi olarak geldiğimiz nokta gerçekten gurur verici” diye konuştu.

Yerli bir firma olarak 10 yıldır CDN hizmeti veriyor olmalarının önemli bir nokta olduğuna dikkat çeken Sevim, “RUM verilerine göre, bir son kullanıcı Medianova CDN platformunda bulunan bir video servisini ortalamada 1,12 saniyede seyretmeye başlıyor. Ayrıca 20 milisaniye gibi son derece kısa bir sürede bir görseli kullanıcının internet tarayıcısına yüklemeye başlıyoruz. Bunlar performans anlamında Türkiye’de daha önce konuşulmayan değerler. Bugün dünyanın en büyük oyun şirketlerinden ikisinin de altyapısında Medianova CDN’i kullanıyor olması, ülkemizin teknoloji ihracatı açısından da önem taşıyor” dedi.

Dünyanın en büyük 10 bin internet sitesi arasında yapılan bir araştırmaya göre, bu grupta CDN kullanım oranı yüzde 48,3 civarında bulunuyor. Dünyanın en büyük 1 milyon internet sitesinde ise bu oran yüzde 14,7’ye düşüyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.