btbilgi

Fujitsu ve VMware’in uzun süreli işbirliklerini genişletilmesi ile Fujitsu OTA Yeniden Programlama Çözümü VMware IoT çözümleri ile birleştiriyor. Bu işbirliği otomobil üreticilerinin ve iş ortaklarının bağlantılı araçlar ve otonom sürüş alanında gelecekte güçlü çözümler sunmasını mümkün hale getirecek.

Otomobil endüstrisi, bağlantılı araçlar için otonom sürüş de dahil her geçen gün çok daha fazla gelişmiş teknolojiyi kullanıyor. Bazı otomobil üreticileri, gelecekte yeni bulut servislerini kullanacak bağlantılı araçlar için bu teknolojilere yatırım yapıyor.

Araçlarda parçaları kontrol eden elektronik kontrol ünitelerinin (ECU) sayısı artarken bu ECU’lar içerisinde gömülü olan yazılımlar da daha sofistike bir hale dönüşüyor ve böylece yönetim de daha zorlu bir hale geliyor. Yazılımlardaki sorunlar nedeniyle otomobillerin geri çağrılması otomobil üreticileri için zorluk yaratıyor. Araçlara daha fazla teknoloji entegre edildikçe, otomobil üreticilerinin gerekli yazılımları hızlı ve kolay bir şekilde yeniden programlaması ve yazılım versiyonlarını ayrı ayrı takip edip yönetebilmeleri bir zorunluk haline geliyor.
Global otomobil üreticilerine ve bu üreticilere parça üretenlere yardımcı olmak için Fujitsu, VMware IoT çözümlerini Fujitsu’nun OTA Yeniden Programlama Çözümüne entegre ederek otomobil üreticilerinin güvenilirlik şartlarını karşılamak amacıyla VMware ile birlikte tek noktadan servis sunacak.

Fujitsu ve VMware’in bağlantılı araçlar için tek noktadan bulut servisi hizmetinin parçası olan birçok teknolojiden bazıları ise şöyle

Fujitsu daha gelişmiş fonksiyonlara sahip ECU’ların yazılımları bağlantılı araçların yaygınlaşmasıyla geliyor. Fujitsu kendi OTA Yeniden Programlama Çözümünün bulut ortamları ile bağlanmasını sağlayacak ve bağlantılı araçların yazılımlarının verimli bir şekilde yönetilmesi ve güncellenmesi için yazılımların delta güncel teknolojisini uygulayacak. Fujitsu, otomobil geliştirme alanından montaj fabrikalarına ve otomobil yaşam döngüsüne, Fujitsu cep telefonu ve akıllı telefon gibi birimlerinin güvenlik teknolojilerini sunacak.

VMware Fujitsu’nun OTA Yeniden Programlama Çözümü ile bir araya gelen VMware IoT çözümleri sayesinde otomobil üreticileri bir araç içerisinde yer alan tüm cihazlar için gerektiğinde OTA yazılım güncellemelerini hızlı bir şekilde sunabilecek.  VMware IoT çözümleri hızla genişleyerek bağlantılı araçlar için gelişmiş güvenlik teknolojileri ve servislerin global kurulumu için çeviklik sağlayabilecek.

Otomotiv endüstrisi için geliştirmelerden başlayarak Fujitsu ve VMware ayrıca mobilite alanında da farklı servislerini bir araya getirecek işbirlikleri yapacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.