btbilgi

HP, 19-23 Mart tarihlerinde düzenenen Katkılı Üretim Kullanıcıları Grubu (AMUG) konferansında, 3D baskı malzemeleri ve üretime hazır uygulama geliştirme için hazırladığı açık platformu tanıttı. Gelişmiş 3D baskı malzemeleri ile uygulamalarının maliyetlerinin düşürülmesi, üretim endüstrisinin dijital dönüşümünde önemli bir araç olarak görülüyor.

HP, 3D baskı malzemeleri için SIGMADESIGN ile ortaklaşa tasarlanan endüstrinin ilk MDK’sını (Material Development Kit) sunmaya hazırlanıyor. Bu kit son kullanıcılar için geniş çeşitlilikte malzeme sunulmasını sağlayacak ve iş ortakları için sertifika ve test süreçlerini basitleştirecek. Geliştirme kiti firmanın 3D yazıcılar için açık platform oluşturma stratejisinin ana parçalarından biri.

MDK sayesinde şirketler, malzemeleri HP’ye test için göndermeden önce 3D toz yayılabilirliğini ve HP Jet Fusion 3D yazıcılar ile uyumluluklarını hızla test ederek sertifikalandırabilecek. Test ve sertifika sürecindeki bu basitlik, daha hızlı inovasyonu beraberinde getirirken güçlü kalite standartlarını da sağlayacak. HP bu yaklaşımla 3D yazıcıların prototipten üretime doğru evrimine liderlik etmeyi hedefliyor.

İş ortakları, ilkbaharda piyasaya sunulacak MDK’nın ön siparişlerini mdk@sigmadzn.com adresine başvurarak yapabilecekler.

HP firmasından 3D baskı malzemeleri geliştirmek için açık platform

HP ayrıca şirketlerin 3D yazıcılar için yeni nesil malzeme ve uygulamalar geliştirmelerine, test etmelerine ve sunmalarına yardımcı olmak amacıyla, dünyanın kendi türünde ilk laboratuvarını açtığını da duyurdu. ABD’nin Oregon eyaletinde yer alan Corvallis şehrindeki HP 3D Açık Malzemeler ve Uygulamalar Laboratuvarı, iş ortaklarına 3D baskı teknolojilerinin evrimi ve yaygınlaşmasında kritik öneme sahip malzeme ve uygulama inovasyonunu hızlandıracak donanımlar ve uzmanlık sunmayı amaç edinmiş.

HP 3D Açık Malzemeler ve Uygulamalar Laboratuvarı’nın ilk iş ortakları, malzeme alanında dünya çapında tanınan şirketler olan BASF ve Evonik. Bu ikisi HP’nin açık platformunu ve laboratuvarı kullanarak yaptıkları yeni inovasyonları da duyurdular. Firmalar HP ile birlikte sadece malzeme pazarını hızlandırmakla kalmıyorlar, aynı zamanda üretim içerisinde 3D baskı kullanımını da yaygınlaştırmaya çalışıyorlar.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.