btbilgi

Üsküdar Üniversitesi özel yetenekli çocukların potansiyellerini değerlendirmelerine imkan sağlamak amacıyla yeni bir projeye başlıyor. Ulusal Yetenek ve Mentorluk Ağı Projesi için hedef 12-17 yaş arasındaki yetenekli çocukların akademisyenlerle bir araya getirilmesi. Projede bu çocuklarla ilgili farkındalık oluşturmak ve onlara nasıl yaklaşmak gerektiği konusunda bilinçlendirme sağlayacak.

Ulusal Yetenek ve Mentorluk Ağı Projesi dahilinde gençlerin bilişsel, duygusal yönlerini geliştirmek ve yaşadıkları olası problemlerde yol gösterici olmak amacıyla mentorluk, girişimcilik ve pozitif psikoloji içeren eğitimler verilecek. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile hayata geçirilen projede, Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Şehir Üniversitesi’nden yaklaşık 5 bin 600 akademisyene, özel yetenekli gençlere ve ailelerine ulaşmak planlanmış. Ayrıca İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm rehber öğretmenlere de gerekli bilgi ve birikimler aktarılacak.

Proje kapsamında mentorlara çocuklara nasıl yaklaşmaları gerektiği konusunda eğitimler verilecek. Aileler için de farkındalık ve üstün yetenekli öğrencilere yaklaşım eğitimleri sunulacak. Nihayetinde özel yetenekli çocukların, ailelerinin ve akademisyenlerin bir araya geleceği bir sistem oluşturmak da planlar arasında.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.