btbilgi

Güney Kore’li teknoloji devi Samsung, yeni telefonu Galaxy S8 ve S8+’ı tüm dünya ile aynı anda 29 Mart Çarşamba günü Volkswagen Arena’da düzenlenen özel lansman ile gösterdi. Lansman etkinliği New York ve Londra gibi büyük şehirlerle aynı anda ve senkron olarak yapıldı.

Etkinliğin dünya çapında canlı yayınla online olarak yayınlanan uluslararası kısmında ilk olarak Samsung Mobil İletişim Bölümü’nün Başkanı DJ Kok sahne aldı ve Samsung’un vizyonundan, yeni yaklaşımından ve kullanıcı deneyiminden bahsetti. Samsung Galaxy S8’i ilk kez gösterdikten sonra, ardından gelen Ürün Stratejisinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Justin Denison ise cihazın tasarımını, yenilenmiş becerilerini ve yeni Infinity Display özelliğini tanıttı.

Devamında Servisler ve Yeni İş Alanları Müdürü Sriram Thodla geldi ve Samsung’un yeni cihazla beraber ilk lansmanını yaptığı yapay zeka destekli dijital asistan Bixby’yi gösterdi. Bixby sadece telefonda değil, bundan böyle Samsung’un üreteceği tüm elektronik cihazlarında ve ev aletlerinde yer alacak. Sunumda son olarak sahneye çıkan Ürün Stratejisi Bölümü Müdürü Suzanne De Silva ise Galaxy S8’in sanal gerçeklik deneyiminden ve 360 derecelik yeni kamera aksesuarından bahsetti. Ayrıca Samsung S8’in bir bilgisayar gibi kullanılabilmesini sağlayan yeni Dex aksesuarını ve özelliğini de anlattı.

Canlı yayını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. (04:06:30’dan itibaren)

Sunumun İstanbul’da devam eden ikinci bölümünde ise Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim ve Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen yer aldı. DaeHyun Kim firmanın Türkiye’deki e-ticaret sitesinin açılışını duyurdu. Galaxy S8 için önsatışlar şu anda shop.samsung.com.tr adresinden başlamış durumda. Kim ayrıca tüm Samsung aksesuarlarının ve giyilebilir cihazlarının sunulacağı samsungWA.com.tr sitesini de duyurdu. Bunu dışında firmanın mobil ödeme çözümü Samsung Pay ve Türkiye’de teknoloji geliştirmek için yakın zamanda açılacak yeni Ar-Ge merkezi de ilk kez tanıtıldı.

Sunumun son bölümünde ise Tansu Yeğen yer aldı ve Samsung Galaxy S8’i bir süredir kullandığını ve yeni özelliklerini keşfetme konusunda çok keyif aldığını belirtti. Bixby’nin ve yeni ev bağlantı aracı Samsung Connect’in performansı ile ilgili bilgiler verdi. Yeğen bunların dışında yakında EMAAR alışveriş merkezinde açılacak olan, Türkiye’nin en büyük Samsung mağazasını da duyurdu.

Samsung Galaxy S8 tüm dünyada ve Türkiye'de aynı anda tanıtıldı
Soldan sağa: Samsung Electronics Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Gökpınar, Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim ve Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen

Tansu Yeğen son olarak Samsung Galaxy S8’in Türkiye fiyatlarını açıkladı. S8 modeli 4 bin 399 TL ve daha büyük ekranlı S8+ modeli ise 4 bin 999 TL fiyatla önsiparişle satışa çıkmış durumda. Cihazların piyasaya çıkış tarihi ise 21 Nisan olarak belirlenmiş.

Lansman etkinliği katılımcıların sergi salonunda cihazları incelemesi, kokteyl prolonge, tasarımcı Özlem Süer’in Samsung Galaxy S8 için özel olarak tasarladığı “Infinity” koleksiyonun gösterimi ve Nil Karaibrahimgil konseri ile sonlandı.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
Ankara Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Halkla İlişikiler ve Reklamcılık Bölümü mezunudur. Reklamcılığı teğet geçip etkinlik organizasyonuna dalmıştır. 6 senelik Bilişim Fuarı deneyiminden sonra 10 sene de dijital video üretimi, DVD, Blu-ray ve dijital sinema alanında çalışmıştır. SilikonVadisi.tv ve Fragtist'de editörlük yapmıştır. İlgi alanlarının başında anime, manga ve video oyunları gelir...