btbilgi

90’dan fazla üye markası bulunan ve kullanıcılara geniş bir alışveriş ortamı sunan Hopi plaformu, yenilikçi bir yaklaşım ile hazırlanan mobil ödeme desteğini açıkladı. Bu özellik sayesinde kulanıcılar artık çantada cüzdan aramadan hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde ödeme yapılabilecek. Mağazada kasa önünde cüzdan ararken bile akıllı telefonunu elinden bırakmayanlar için güzel bir özellik.

Boyner Grup CEO’su Cem Boyner konuyla ilgili “Mobil ödeme özelliği bu hedefe giden önemli adımlardan biri. Küresel trendler mobil ödemenin önümüzdeki dönemde müşterilerin vazgeçilmezi haline geleceğini gösteriyor” diyor. Mobil ödeme dışında Hopi platformuna görsel ile ürün arama gibi farklı beceriler de ekleneceğini de ekliyor.

Hopi Genel Müdürü Onur Erbay ise “Araştırmalar telefonlarını unutanların yüzde 80’inin, cüzdanını unutanların ise sadece yüzde 20’sinin eve döndüğünü gösteriyor” şeklinde açıklama yapıyor. Yeni mobil ödeme özelliğinin amacı, bu türden kullanıcıların alışveriş deneyimlerini sonuçsuz bırakmamak. Erbay, bir yılın sonunda Hopi üzerinden geçecek alışverişlerin yüzde 20’sinin mobil ödeme ile yapılmasını ön gördüklerini de belirtiyor.

Mobil ödeme özelliği, Mastercard’ın uzmanlığı sayesinde hayata geçirilmiş. Konuyla ilgili açıklamasında Mastercard Hızlı Büyüyen Avrupa Pazarları Kıdemli Başkan Yardımcısı Onur Kurşun, Hopi müşterilerinin bu sayede dünya çapında 34 ülkede ve 340 binden fazla işletmede geçerli Masterpass ağından faydalanabileceğini ifade ediyor.

Mobil ödeme sadece ülkemizde değil, yurtdışında da hızla yayılan alternatif bir ödeme yöntemi. Kredi kartlarının yaygınlığı ülkeden ülkeye değişiyor ama akıllı telefonlar artık herkesin elinde. Mobil ödeme entegrasyonunda kullanıcılar farklı bankaların kartlarını Hopi hesaplarına ekleyip, taksit seçeneğiyle alışveriş yapabiliyor. Şu anda bu uygulama Boyner, Beymen, Beymen Club, Network, Divarese, Altınyıldız Classics, Beymen Business, Que, Wepublic ve YKM mağazalarında geçerli. Sadece bu mağazalar bile 500’den fazla mobil ödeme noktası anlamına geliyor. Önümüzdeki dönemde ise özellik kademeli olarak tüm üye markaların mağazalarına taşınacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.