btbilgi

Çocuklara ve ailelere yönelik belgeselleri ile tanınan Da Vinci Learning televizyon kanalı, çocuklar için ücretsiz kodlama derslerine başlıyor. Kurslar 1 Nisan–20 Mayıs tarihleri arasında her cumartesi günü ‘The Zone by QNB Finansbank’ mekanında düzenlenecek. Kodlama eğitimlerine 7-12 yaş arası tüm çocuklar, önceden kayıt yapılarak katılabilecekler.

Kurslarda çocuklar bir yandan Scratch ile uygulama geliştirirken bir yandan da üretken düşünme becerilerini, kolektif çalışmayı ve sebep sonuç ilişkilerini kurabilmeyi öğrenecekler. Scratch programlama yazılımı, 2003 yılında MIT Media Lab tarafından tasarlanmış. Şu anda dünya çapında çocuklara bilgisayar programlamanın mantığını öğreten programların en çok ilgi görenlerinden biri.

Da Vinci Learning kanalının kodlama dersleri, Jr. Robotics Bilim Okulu’nun deneyimli ve uzman eğitmenleri eşliğinde gerçekleşecek. Bu dersler ile çocukların sadece tüketen değil, kendi tasarımlarını yapan bireyler olarak yetişmeleri amaçlanmış. Çocuklar böyle eğitimler sayesinde karşılaştıkları gerçek hayat problemleri karşısında yaratıcı düşünme becerileriyle çözümler ortaya koyan ve kendilerini farklı şekillerde ifade eden bireyler olarak yetişecekler.

Kodlama eğitimleri bahar döneminden sonra da devam edecek. İlk aşamada dersler 01-08-15-22-29 Nisan ve 06-13-20 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Çocuklarınızı kayıt ettirmek için ya kanalın resmi web sitesine gidebilir veya 212 347 98 07 nolu telefondan The Zone by QNB Finansbank’ı arayabilirsiniz.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.