btbilgi

Google Türkiye, Türkiye’ye özel içerikle geliştirilen yeni bir eğitim projesi başlatıyor. Üniversitelilerden çalışma hayatındaki bireylere, işletmelere kadar toplumun tüm kesimlerini kapsayarak değer yaratmayı amaçlayan Google Dijital Atölye; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TOBB ve İşkur işbirliği ile hayata geçirilecek.

Google Dijital Atölye programı kapsamında kurumlar, girişimciler ve gençler için ayrı eğitim modülleri tasarlanmış. Katılımcılar işlerini ve kariyerlerini geliştirmek için; online dünyada varlıklarını oluşturma, işlerini geliştirme, dijital dünyada başarılı iş modelleri yaratma gibi konularda eğitimler alacaklar. Tamamen ücretsiz yapılacak eğitimlerin gerçekleşmesi için Google Türkiye 10 milyon TL’lik bir katkıda bulunacak.

İlk olarak Kayseri, Samsun, Antalya, Bursa, Gaziantep, Van, Kocaeli, İzmir ve İstanbul illerinde yüz yüze Dijital Atölye eğitimleri planlanmış. Bu eğitimlere yerinde katılamayanlar, projenin internet sitesi üzerinden eğitim içeriklerine online olarak erişebilecek. Bu sayede internet alanındaki bilgi ve becerilerini geliştirme imkanına da sahip olacaklar. Eğitimlerin verileceği illerde İŞKUR’un devam eden eğitimlerine de özel programlar eklenerek, eğitimlerin yaygınlaştırılması hedeflenmiş.

Sadece bireysel kullanıcılar ve gençler değil, KOBİ’ler için de eğitimler mevcut. Boston Consulting Group işbirliğiyle hazırlanan “Türkiye İnternet Ekonomisi Raporu”, internet aktivitesi yüksek KOBİ’lerin üç yıl içerisinde ortalama yüzde 17’lik bir büyüme ve çalışan sayılarında ortalama yüzde 24’lük bir artış sağladığını belirtiyor. Google Dijital Atölye projesi KOBİ’lere geleceğin iş modellerini bugünden yakalamaları için, TOBB işbirliği ile düzenlenecek eğitimlerle verimlilik artırma ve rekabet gücünü geliştirme desteği verilecek.

Eğitimler çerçevesinde dijital dünyada kampanya planlama, pazarlama modelleri, mobil dünyada iş modellerini tasarlama, arama motoru reklamcılığı ve sosyal medya kullanımının da yer aldığı bir çok konuda ücretsiz kurslar sunulacak. Google Dijital Atölye online portalinde sunulan eğitimleri tamamlayan katılımcılar da Dijital Atölye yeterlilik sertifikası almaya hak kazanacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.