btbilgi

Dijital dönüşüm her alanı, her sektörü etkiliyor. Gittikçe artan veri yığınları, pazarlama araçları, yöntemler ve mesajlar arasından doğru olanı bulup müşterileri memnun etmek her zamankinden daha zor. Adobe firması da sırf bu iş için, yıllık etkinliği olan Adobe Summit’de müşteri deneyimi tasarlamak amacıyla yeni bir servis tanıttı: Adobe Experience Cloud

Adobe Experience Cloud şirketlere ideal müşteri deneyimini yaratabilmeleri için birbirine ve buluta bağlı, kesintisiz bir araçlar topluluğu sunmayı hedefliyor. Firmanın önceden sunmuş olduğu Creative Cloud ve Document Cloud servisleri ile uyumlu olan bu yeni servis, üç parçadan oluşuyor:

Adobe Marketing Cloud

Bu servis pazarlama planlama uzmanlarına markalarını farklılaştırma ve müşterileri ile iletişim kanalları kurma amaçlı araçlar veriyor. Bu servisin altında Adobe Experience Manager, Adobe Target, Adobe Campaign, Adobe Social ve Adobe Primetime araçları bulunuyor.

Adobe Advertising Cloud

Bu servis tüm TV ve dijital reklam kanallarındaki tüm kampanyaları tek noktadan kolayca yönetebilmek için tasarlanmış. Reklamlardaki video ve görsellerin minimum eforla optimize edilebilmesi için Adobe Media Optimizer ve TubeMogul araçlarını içeriyor. Adobe Advertising Cloud halen 1.000 küresel marka tarafından, yıllık 3,5 milyar dolarlık reklam harcamasını idare etmek için kullanılmakta.

Adobe Analytics Cloud

Bu serviste ise müşteri deneyimini daha iyi analiz edebilmek ve gerçek zamanlı veri elde etmek için kullanılacak araçlar bulunuyor. Müşteri yönetimi için Adobe Audience Manager ve pazarlama kanallarındaki segmentasyonu analiz için Adobe Analytics araçları mevcut. Adobe’un kendi bulut platformu üzerine kurulmuş servis, açık API’ler ve firmanın yapay zeka/makine öğrenme platformu Adobe Sensei sayesinde markaların gittikçe artan verilerini daha kolay anlamalarını sağlamayı hedefliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.