btbilgi

15 yılı aşkın tecrübesiyle İsveç’teki ana merkezi dışında stratejik pazarlardaki yerel ofisleriyle dünya genelinde faaliyetlerini sürdüren, ödeme sistemleri güvenliğinde en yüksek standart olan PCI DSS alanında hem danışmanlık hem de sertifikasyon hizmetini birlikte sunan 24 Solutions Türkiye ofisini açmış durumda.

24 Solutions firması Türkiye pazarına girişini Türkiye Ülke Direktörü Emrah Elmas ve şirketin CEO’su Daniel Werner’in yürüttüğü bir toplantı ile duyurdu. Firma, dijitalleşen dünyada kurumların ve tüketicilerin ihtiyacı olan online ödeme sistem güvenliğini komple çözümlerle sunuyor. Özellikle de bulut ve hibrit bilişim sistemlerindeki güvenlik ile standartlara uyum alanlarında geniş deneyime sahip.

Firmanın güvenlik çözümleri ve servisler dünya çapındaki standartlara uygun olmanın da ötesinde. Dünya çapında tüm büyük kredi kartı sistemlerinin (Visa, MasterCard, American Express, Discover ve JCB gibi) ortaklaşa sundukları güvenlik standartı olan “PCI DSS” (Payment Card Industry Data Security Standard) sertifikasyonuna sahipler. Ayrıca firma bu standartın kurumlarda ölçülmesi ve uygulanması konusunda yetkiye sahip “PCI QSA” (Payment Card Industry Qualified Security Assessor) sertifikasyonuna da sahip. Bu ikisinin biraraya geldiği dünya çapındaki tek firma olmakla övünüyorlar.

Ödeme sistemleri güvenlik uzmanı 24 Solutions artık Türkiye’de

2001 yılında kurulan şirket, şu anda İsveç dışında sadece İtalya ve Türkiye’de ofis açmış durumda. Ülkemizde bulunmaya sebep olarak çok büyük internet kullanıcı kitlesini (46 milyon web kullanıcısı, 36 milyon sosyal medya takipçisi), yüksek miktarda kredi/banka kartı kullanımını (Avrupa’da birinciyiz) ve 10 milyon kişilik online alışveriş müşteri kitlesini gösteriyorlar. Tüm bu rakamlara rağmen, şimdiye kadar Türkiye’de sadece bir PCI QSA şirketi vardı ve e-ticaret sitelerinin çoğu güvenlik konusunda uluslararası standartlara uymuyorlar.

24 Solutions Türkiye Ülke Direktörü Emrah Elmas yaptığı açıklamada ülkemizde her 5 kredi kartından 2’sinin internet alışverişine açık olduğunu ve 2016’da 306 milyon online alışveriş işlemi yapıldığını da belirtti. Böyle büyük potansiyele sahip bir ortamda güvenlik riskleri de büyük oluyor. Firma hem PSI DSS ve PCI QSA, hem de PA DSS (Payment Application Data Security Standard) ve PA-QSA onaylı. Yani ödeme uygulamalarına dair değerlendirmeleri de yapabiliyorlar.

Online ödeme alanında çalışan bir şirket, uluslararası standartlara yüzde 100 uyumluluğu hedefliyorsa, 24 Solutions onlara her türlü çözümü sunabiliyor. Bu hizmetlerin arasında simgeleştirmeden kimlik doğrulamaya, log yönetiminden web uygulaması güvenlik duvarı sunmaya, denetimden güvenlik açığı ve sızma testlerine kadar her şey var. Hatta eğer bir şirket e-ticaret altyapısı konusunda kendine güvenmiyorsa, 24 Solutions bu altyapıyı kendi güvenli bulut sunucularına bile taşıyabiliyor. Böylece müşteri PCI DSS standartlarına otomatikman yüzde 100 uyumlu hale geliyor ve kullanıcılarına daha güvenli bir online alışveriş oramı sunabiliyor.

Firmanın sunduğu tüm hizmetleri ve ürünleri Türkiye web sitesinde bulabilirsiniz.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
Ankara Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Halkla İlişikiler ve Reklamcılık Bölümü mezunudur. Reklamcılığı teğet geçip etkinlik organizasyonuna dalmıştır. 6 senelik Bilişim Fuarı deneyiminden sonra 10 sene de dijital video üretimi, DVD, Blu-ray ve dijital sinema alanında çalışmıştır. SilikonVadisi.tv ve Fragtist'de editörlük yapmıştır. İlgi alanlarının başında anime, manga ve video oyunları gelir...