btbilgi

Sektörün en geniş IoT altyapı çözümleri sağlayıcısı olduğunu söyleyen Dell Technologies, kullanıcılara esneklik ve bağlantı avantajları sunmanın yanı sıra zorlu ortamlarda anlık olarak hizmet sunduğunu iddia ediyor. Endüstriyel otomasyon, enerji, ulaşım ve dijital yayınla birlikte, bilgilendirme alanlarındaki kullanım ve gömülü çözümler için özel olarak tasarlanmış üç benzersiz modelden oluşan serisini duyurdu. Bu seri ile İşletmeler, fiziksel dünyadan gerçek zamanlı bilgi akışı sağlamak için ağın en ucundaki önemli verileri güvenli bir şekilde aktarıp, analiz edebilecekleri bir donanım ailesine kavuşuyor. Serinin kullanım alanları arasında; Araçlar, Frigofrik römorklar, Çölde dahi yer alabilen petrol platformları, Asansördeki dijital ekranlar, Çatılardaki HVAC üniteleri gibi yerler de bulunuyor.

İşletmeler, hızlı ve akıllı kararlar verebilmek için ağlarındaki cihazlar tarafından üretilen büyük miktarda verinin daha hızlı ve gerçek zamanlı analiz edilmesini bekliyor. Ancak birçoğu için, tüm verileri ağın bir ucundan veri merkezi yakınındaki cihazlara taşımak çok pahalı bir seçenek.

“Her yerde ağa bağlı cihazların sayısı arttığından, ağın ucundaki akıllı bilgi işlem çözümlerinin kritik olduğunu biliyoruz” diyen Dell EMC EMEA’nın OEM ve IoT Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dermot O’Connell konuyla ilgili olarak IoT’un, müşteri deneyimini iyileştirmeye, iş büyütmeye ve yaşamı iyileştirmeye devam ettiğini belirterek, Bunun da IoT’yi şirketlerin dijital dönüşüm stratejilerinin merkezini oturttuğunu söylüyor.

Dell bu ürün ailesi ile  uç noktalarda hangi verilerin gerekli, hangi verilerin hangi konuyla ilgili olduğu belirlenebdiğini iddia aediyor. Bununla birlikte hangi verilerin daha ileri analizler ve daha uzun süreli depolamaya ihtiyaç duyduğu, bant genişliği tasarrufu sağlamakla birlikte maliyet ile güvenlik endişelerini azaltma amacıyla veri merkezine ya da buluta geri gönderilmesinin gerektiği konularda da yardım ediyor. Dell; Edge Gateway’lerden güvenlik ve yönetilebilirlik çözümlerine, veri merkezi altyapısından bağlanabilirliğe kadar her şeyi kapsayan endüstriyel IoT çözümleri için uç noktadan merkeze ve buluta kadar uzanan altyapı portföyü sunduğunu söylüyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.